| Marius22222222222 a întrebat:

Nu stiu cum sa imi revin. Efectiv am cazut intr-o stare de nu mai am parca incredere nici in iubire nici in Dzeu, nimic.

Răspuns Câştigător
| MacaveyMarius a răspuns:

Rugăciunea și meditația către Dumnezeu ajuta foarte mult. Crede-mă. Și eu am fost depresiv și credința în Dumnezeu și rugăciunea către El m-a ajutat enorm de mult. Apoi alt lucru e sa îți faci ordine în minte. Sa nj te mai gândești acolo, sa te gândești la lucruri pozitive și treptat începi sa ieși din aceasta stare. Apoi merita sa ai diferite activități și hobby-uri care te mai scot din aceasta stare, plus sa povestești prin ce treci părinților sau unor prieteni apropiați în care ai mare încredere și care crezi ca te pot încuraja puternic și mângâia cu o vorba buna ca să ieși din aceasta stare.

13 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Si vrei acum sa te consolam?
Dragoste si sex este pentru intrebarile despre dragoste intre oameni, pentru ce ai tu se numeste "religie", categoria in care toti fanaticii isi plang de mila.

| Dana1999 a răspuns:

Gândește te ca nu esti singurul de pe pământ care are probleme si ca toti avem datoria să găsim o rezolvare asupra propriilor probleme.

| elaventurero a răspuns:

Rămâi în prezent. Bucură-te de ce faci zilnic in fiecare clipa fără a mai diseca toate filmele minții.
De ex. Când mănânci savureaza mâncarea efectiv fara a mai face altceva, când faci duș la fel, când mergi pe strada ramai acolo unde ești. In prezent nu există "probleme" ci Mintea va creea la nesfârșit "probleme" și mii de filme de Hollywood. Trăiește tu iubirea și nu va mai fi nevoie sa crezi in ea la nivel conceptual.

| monycutzza a răspuns:

Poate o plimbare îți va face bine, cât despre dragoste. Nu o mai cauta tu. Va veni când nu te aștepți

| Allys19 a răspuns:

Karma

| Marius22222222222 explică (pentru Allys19):

Dezvolta ideea. Nu te zgargi la scris ca nu se consuma tastatura la telefon

| Allys19 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu vreau sa ma lungesc pentru ca nu merita.Doar gândește te ca tot ce ai făcut rău ti se va întoarce

| Marius22222222222 explică (pentru Allys19):

Daca era Asa la ora asta eram foarte fericit la cat rau am facut lumii in viata asta.

| MicaOchelarista01 a răspuns:

Pai asta depinde de motivul pentru care ai ajuns asa...totusi, incearca sa gândesti pozitiv. Dacă ai nevoie de un sfat, imi poti da mesaj