| Deni_2763 a întrebat:

Nu stiu cum sa manac sanatos si consistent dar totusi sa nu ma ingras si nici sa mananc numai lucruri scarboase...nu sunt grasa dar se vede un pic de burtica si chiar nu vreau asa ceva

Răspuns Câştigător
| Lovelykat a răspuns:

Asta tine de vointa tawinking. Pentru a nu mai manca atat de mult bea foarte multe lichide,gaseste-ti un hobby(sport de perfomanta). Banuiesc ca alti o sa-ti spuna sanu mai manaci mult.(faci total, total gresit, fiindca slabirea brusca duce dublarea kg pierdute si a lesinurilor)uite o dieta umai bna de urmat si destul de delicioasa sin punctul meu de vedere:
MIC DEJUN:2 oua fierte,cateva bucate de branza cu rosii sau castraveti)si poti prepare sucuri naturale in casa cum ar fi(suc de grefe,lamaue,portocale, etc), bea un pahar de lapte.
PRANZ:piure cu piept de pui la gratar si cu salata de varza si un pahar cu apa plata.
CINA:doua iaurturi degresate sau cereale fitness goalewinking si un suc de casa(am prezizat mai sus). Incearca sa iesi afara sa faci joging 30 de min si sa manaci cate un baton de cerale.App.manaca fructe si legume, dar iti recomand legume:*

2 răspunsuri:
| TeManancCuNutella a răspuns:

Nu manca legume daca nu-ti plac, d exemplu mie numi plac big grin. Mananca fructe mar, banane, prune, mandarine, pere...Si nu manca foarte multe dulciuri ca d acolo vine asazisa "burtica" laughing).
Am aceiasi problem ca tine happy.
Sper ca te.am ajutat
Bye kiss

| RyugaHideki a răspuns:

Poti sa consumi soia. Prima oara cand am mancat soia nu mi-am dat seama si avea de asemenea gust mai bun si un continut redus de calorii, dar cu acelasi efect.
Dupa fiecare masa alearga 10 minute si consuma multa apa zilnic.
Fetele de la Victoria's Secret : 4litri de apa pe zi, consum doar de legume si miscare zilnica. Nu poti sa mananci mult si sa nu te ingrasi. Cei care pot face acest lucru au ardere rapida a grasimii. exact ca mine. Deci pot sa mananc mult. daca nu fac sala sau ceva rapid, grasimea va fi arsa foarte rapid