| ioanacoruga4567 a întrebat:

Nu știu dacă sunt eu proasta sau diriginta mea. La o perioadă de timp se strâng la noi în clasa bani pentru voluntariat (pentru copiii săraci) și fiecare vă dați seama că dă câți bani poate, ce nu înțeleg e că diriginta pune 10 in catalog doar celor care dau bani, adică cum vine asta? E cineva care nu își permite și chiar nu are cum sa dea bani și lui nu ii pune notă bună in catalog....cică cine da cat mai mult are 10..vi se pare corect?

7 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu este corect vorbeste cu directorul scolii, acesta este un abuz.

| darrio2007 a răspuns:

Reclamatie la director.

| Andreeush a răspuns:

Nu este corect!
E foarte urât și ilegal dacă procedează așa.

| Plato a răspuns:

Corect? E chiar abuz in serviciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ii spuneti ca vreti sa va implicati mai mult pentru acei copii saraci si vreti sa vedeti si voi care sunt aceia, sa mergeti sa le faceti o vizita, si eventual sa strangeti haine pe care nu le mai purtati, jucarii, etc, si sa le donati?
Oricum directorul stie, iti dai seama, daca face aia colecta, ca nu-si permitea profesoara sa faca colecta de bani, de capu ei happy
Eu asta as face. As propune intr-o ora de dirigentie, sa mearga toata clasa la copiii aia saraci pentru care se colecteaza bani.
Si bagi acolo un motiv cum ca vreti sa strangeti haine si rechizite pentru ei, si vreti sa ii vedeti cum se bucura cand le primesc, cu ochii vostrii.
Sunt curios pe unde o sa mai scoata camasa diriginta aia? laughing

| shrink a răspuns:

Absolut nu! si aici nu vorbim numai de corectitudine ci de legalitate, aceste acivitati de strangere de fonduri n-ar trebui sa aiba legatura cu scoala, cu atat mai putin cu notele

| AtriunBoi a răspuns:

Asta este complet incorect si ilegal. Diriginta ta nu are dreptul de a strange bani in asemenea scopuri. Pentru binele vostru, duceti-va la Inspectoratul Scolar Judetean, raportati cazul. Daca nu se iau masuri, apelati la presa sau la Ministerul Educatiei Nationale. Trebuie neaparat sa faceti ceva in legatura cu aceasta situatie.