| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu de ce dar de fiecare data cand vreau sa fac poze cu aparatul nu merge fiindca imi spune ca am bateriile descarcate. Folosesc acumulatori si nu stiu de ce dar de fiecare data cand incerc sa fac poze reusesc sa fac doar cateva sau deloc. daca pun baterii normale fac cateva poze ( cam 20) si dupa aia se consuma. sa fie de la acumulatori sau de la aparat? mentionez ca am un aparat canon a470happy multumesc!

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

ACUMULATORII AU PUTERE MAI MARE DECIT INCARCATORUL(IN MAH), adica incarcatorul nu-i poate incarca la putere maxima.deci uitate la incarcator ce putere are si pina la cati mAh poate incarca, si ia-ti acumulatori pina in valoarea puterii de incarcare a incarcatorului! deci... daca incarcatorul are o putere de incarcare de pina la 2300mAh, ia-ti acumulatori de 2300 maxi.

1 răspuns:
| ady_9556 a răspuns:

Bateriile sunt slabite.happy incearca sa iti iei altelehappy...asta e problema cu toate.succes la poze!