| Luisaaaaaaa a întrebat:

Nu stiu de ce fac asta...dar am ajuns pe TPU...
Ma rog...
Am o mica nelămurire.
Pe mine Ma cheamă Luisa Silvia. Toata lumea (de cand ma stiu) mi-a spus Luisa. Dar pe site-urile de socializare mi am scris si celalalt nume.
De ceva timp am inceput sa ies cu o prietenă care e in clasa cu crush. (Daca nu stiti, crush este persoana pe care o placi)
Am iesit cu ea pe teren si am stat pana pe la 9 cred, seara.
Acolo era si crush si alti colegi de-ai ei.
A doua zi aceasta imi spune ca (,) crush a spus(citez) : Las-o ba, ca aseara a stat pe teren cu Luisa. Luisa Silvia. Silvia o cheamă. *Si a inceput sa rada*
După 2 zile am mai iesit pe teren. Eu cu el nu am mai vorbit de cativa ani. Prietena mea e verișoara unui băiat de pe teren.
Pe teren se "dădea in talente". Adica isi incerca toate schemele posibile. Unele chiar ii ieseau...mare parte.
Eu observam ca se" dădea in talente", dar nu voiam sa ii arat ca ma uit la el.
O zi am fost la ei la scoala.
Am stat la ore chiar. Dar nu ne am băgat in Seama.
După cateva zile prietena mea mi-a spus ca crush a intrebat o : Cand o mai aduci pe "Silvia"? Accentuând "Silvia".
Pai...sa va explic. La noi in comuna este o femeie,mai bine zis o familie,fara un statut prea bun. Pe acea femeie o Cheamă Silvia.
Eu,totusi,provin (fara laudă) dintr o familie buna,ai mei sunt (Daca asa se spune) in comuna.
Acum...
Am vorbit si cu cu mama ( mai mult in legatura cu crush),iar soluția ei ar fi : Unii băieți tachineaza pe cine îi intereseaza. +faptul ca a intrebat o pe prietena mea daca mai vin la ore a ei.

Acum,astept raspunsurile voastre.
Sincer,mie nu imi pasa de ce spun aceștia, dar vreau sa va stiu parerea despre crush.
Si daca e corecta varianta mamei.
Daca există greseli, sorry, am Aurocorector si scriu pe telefon...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Luisaaaaaaa explică:

Dear,în limbajul urban crush asta înseamnă. În "limbajul adolescentilor" sa zic asa.