| HardAndGood a întrebat:

este vorba de mine si iubitul meu...suntem nevoiti sa ne vedem doar in weekend-uri pentru ca eu sunt la liceu iar el are 23 de ani si e acasa(in comuna unde locuiesc). Ideea e ca in cateva weekend-uri ne vedeam si vinerea si sambata dar asta rar pentru ca in rest ne vedeam ori vinerea ori sambata daca avea el ceva de facut; de multe ori m-a lasat pe mine ca sa faca ceva cu prietenii lui sau ca sa se duca la discoteca.El zice ca daca ne vedem o data pe saptamana e bine k nu ne mai saturam unul de altul si ca daca ne-am fi vazut zilnic ne-am fi plictisit(oricum nu avem cum sa ne vedem zilnic:-J) joi seara mi-a zis ca ne vedem sambata(in seara asta) doar daca nu se duce la discoteca..nu stiu ce sa zic ..am senzatia ca se plictiseste mine sau..nu stiu ce sa mai cred.tu ce crezi?sad

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand ai un partener mai mare mult decat tine (adica peste 2-3 ani) trebuie sa faci multe sacrificii si sa accepti ca aveti ritmuri de viata diferite, nevoi diferite, etc. Asta este viata, daca nu iti poti asuma asta, atunci iti alegi un partener de varsta ta

| neutrino a răspuns:

Eu cred ca si tine.

| h3r a răspuns:

Hai să-l numim nepăsător...
Eu cred că ar trebui sa pui punct. Te asigur că nu va avea nicio reacţie.
Dacă tu consideri că nu ai puterea asta, o sa ajungi rău şi o să te lase el.
Nu-l mai căuta, lasă asta pe seama lui şi o să te convingi singură de sentimenele lui pentru tine.

Nu este pentru tine; mai exact nu te merită!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Mai răruţ că-i mai finuţ ", asta se aplica cuplurilor in caror relatie "s-a postat apatia" si vor sa ia o mica pauza. Acest "prieten" al tau se crede mare antrenor de fotbal si te tine pe post de rezerva, daca esti iubita lui nu mergi cu el la discoteca? Dar stai asa ca m-am pripit cu parerile, ai numai 15 ani asa ca nu cred ca e bine sa ai o relatie de acest gen dar cum "fiecare cum isi asterne asa doarme" te las pe tine sa decizi ce vei face in continuare, sunt sigur ca o sa ne intrebi peste cateva saptamani cum sa faci ca sa-l uiti

| ŞtefanaTCK a răspuns:

El spune un lucru, dar actioneaza dupa alt principiu. Iti spune ca e bine ca ve vedeti asa rar deoarece ar fi plictisitor sa va vedeti zilnic, dar totusi pare a fi plictisit de tine.
Adevarul e ca e destul de greu sa mentii o relatie adevarata in conditii de genul acesta. Insa nimic nu e imposibil, iar tu esti dovada acestui lucru. Chiar si in conditiile astea, de intrevederi rare, tu inca ti la el. Se pare ca el simte nevoia de altceva, simte totusi nevoia sa te aiba mai mult langa el si nu recunoaste acest lucru.
Iti sugerez sa purtati o discutie sincera amandoi pentru a-ti clarifica nelamuririle chiar de la sursa. happy
Bafta!

| h3r a răspuns (pentru ŞtefanaTCK):

O, Doamne!
El nu simte necesitatea de a o avea aproape.

| ŞtefanaTCK a răspuns (pentru h3r):

Ok. Inteleg ce zici, dar pentru ea inca mai e o relatie aici.
Cred ca nu suntem neaparat in masura sa catalogam situatia asa dur. big grin
Daca ea e ok cu incheierea relatiei fara vreo discutie cu el atunci asa sa faca.
Eu totusi o sfatuiesc sa apara ferma in fata lui si sa isi expuna nemultumirea.

| h3r a răspuns (pentru ŞtefanaTCK):

Da, ai dreptate. Însă ori o va prosti şi îşi va bate joc de ea in continuare, ori este încantat.
Crezi tu că se mai merită vreoun efort din partea ei?

| ŞtefanaTCK a răspuns (pentru h3r):

Ar fi indispensabil sa isi ia cu ea o doza sanatoasa de nesimtire si duritate si sa il confrunte putin face-to-face.
O discutie e cel putin necesara intre ei.
Totusi, sa dispara fara urma nu e tocmai ok.
Daca tot e in aceeasi localitate cu ea.o sa il mai vada.
Mai bine il confrunta si isi incheie afacerea cinstit cu el decat sa o tot vaneze la fiecare colt de strada si sa o intrebe ''Ce e cu disparitia asta brusca? Ce ti-am facut?''.

| h3r a răspuns (pentru ŞtefanaTCK):

Când am spus să nu-l mai caute, ma refeream la faptul de a nu-i propune să vină să o vadă. Va primi un raspuns negativ.
Am menţionat că trebuie să pună punct! Deci o discuţie este necesară. Cel mai probabil, eşti şi tu conştientă de faptul că el este mai puţin interesat de ea. O ultima discuţie este suficient.

| ŞtefanaTCK a răspuns (pentru h3r):

O discutie, asta am sugerat si eu de la primul raspuns. big grin
Poate ca, in raspunsul meu, am lasat sa se inteleaga ca el ar mai avea ceva sanse. Ea are nevoie de putina hotarare, calitate ce te caracterizeazabatting eyelashes.
Nevoia de a o avea langa el a dus la asta. Vede ca nu se poate asa ca se indeparteaza deoarece considera ca nu se merita.
E nesimtire, indradevar.
Eu doar nu am fost asa directa, nu obisnuiesc.

| h3r a răspuns (pentru ŞtefanaTCK):

Of, aseară ţi-am raspuns şi văd că nu mi-au postat răspunsul.
Deci, nu o oarecare discuţie, ci o ultimă discuţie! Pentru că aici el ori o va prosti iar, ori se va arăta nepăsator şi incantat... cum este ce-i drept.
Ea trebuie să se impună.Cât o să mai continue aşa?
Şi greşeşti zicând că necesitatea de a o avea lângă el îl împinge să se îndepărteze! El are o vârstă, este conştient de situaţia si mai ales relaţia lor, pe care nici de cum n-o vede ca fiind una serioasă.
Da, este un nesimţit. Iar ea daca mai continuă să-l aştepte o să aibă de suferit.

| Deea0419 a răspuns:

Pai daca lasa timpul cu tine pentru prietenii lui si discoteca inseamna ca nu tine la tine si ca nu te merita.un baiat care te iubeste lasa orice pentru tine. eu spun sa o lasi mai muale cu el parerea mea decat sa suferi mai incolo mai mult mai bine suferi acum mai putin sper sa te fi ajutat :*

| Aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar daca el are o astfel de gandire despre o relatie, cat si despre relatia voastra, nu e tocmai bine. N-o sa ajungi nicaieri cu persoane de genul asta. Faci cum crezi tu dar parerea mea e ca ar trebui " s-o raresti DETOT" cu intalnirile. poate asa o sa aiba destul timp pentru prietenii lui si pentru discoteca! >:d< BAFTA

| alyinus a răspuns:

El e pe principiul: nu ma suna tu, ca te sun eu cand am chef de tine....sorry

| Andrei_Darius_1987 a răspuns:

Eu ca baiat iti pot spune ca din punctul meu de vedere el nu prea isi mai doreste asa mult sa stea cu tine asa cum era la inceput. Cine te iubeste e cauta si ar face si imposibilul sa te vada macar 5 minute...asa e dragostea, te impinge sa faci multe nebunii. Ai grija cu el, sa nu ajungeti prea departe, pentru ca s-ar putea plictisii de tine.