| NastaseAlina a întrebat:

Nu stiu la ce profil sa intru la anul la liceu dar imi place romana, geografia, istoria, engleza si biologie dar nu as vrea sa intru la bio chimie va rog spuneti-mi ce profil ar trebui sa aleg care sa se incadreze preferintelor mele?

Răspuns Câştigător
| Dsmss a răspuns:

Buna happy. Avand in vedere ca iti place romana, geografia, istoria, engleza, eu as zice sa te indrepti spre ptofilul uman. Eu sunt la Stiinte Sociale, este foarte binewinking cred ca e cam cel mai lejer profil. Eu fac 4 ore de romana, 2 de istorie, 2 de geografie, 3 de engleza si 1 de biologie (pe saptamana)winking. Am dat teza la romana, logica, geografie\istorie si engleza.
Ai putea sa te duci si la Filoligie, dar acolo se face multa latina.
Te pup. Pa-pa

4 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Daca vrei ceva cu romana si latina intra la filologie si fac vrei ceva cu fizica chimia si biologia intra la stiinte big grin dar ai grija ko sa dai teza la fizica :O laughing mai bine filologie :* fundita?batting eyelashes:X

| Onutzyk a răspuns:

Intra la un profil uman, unde se afce mai mult romana si engwinking
Cred ac asa este cel mai binewinking

| xlmpq a răspuns:

Filologie mai ales daca iti place engleza si romana

| marymery98 a răspuns:

Daca-ti place romana, istoria, geografia, engleza cel mai bine ti s-ar potrivi stiintele socialea, dar nu numai, si filologie dar se fac multe ore(3) de engleza si franceza(2)