| AL3xx19 a întrebat:

O colega de clasa (liceu) a inceput sa socializeze mai mult cu mine in ultima vreme. Nu ca inainte nu am fi vorbit deloc, dar era ceva amical. Acum, 2 zile la rand mi-a cerut sa ma mut cu ea in banca (pe motivul ca e singura din cauza colegei ei de banca, bolnave). A facut asta si cand ne aflam in alta clasa une locurile erau oarecum stabilite dinainte. Am acceptat desigur si am incercat sa conversez cat de mult posibil. Inimioare pe caiet, chestii, etc. Astazi am vrut sa petrecem putin timp impreuna in afara scolii, deci am trimis un mesaj asta seara, ceva de genul ai chef sa iesi la "o poveste". Raspunsul ei a fost unul lung spunand ce a facut azi si cat de obosita e + ca mai are si ceva teme pe maine. Motivele nu sunt inventate, stiu ca asta a facut azi. A terminat cu "ramane pe altadata, daca e". Ce sa inteleg din asta? Ce sa fac mai departe? (o consider draguta si as incerca sa am o relatie cu ea)

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Pai tocmai ai aflat. O inviti inca o data.
Daca nu ar fi interesat-o persoana ta, ai fi primit un raspuns scurt.

| AL3xx19 explică (pentru cristimihailov):

Nu ar trebui sa astept sa faca ea ceva? Avand in vedere ca eu am intrebat-o odata. As parea insistent, poate chiar disperat.

| cristimihailov a răspuns (pentru AL3xx19):

Salut,

Ar trebui sa te intrebi daca crezi ca e mai bine ca ea sa iasa cu altul... decat cu tine.
Pune mana si sun-o, nu o sa pari disperat, ci doar interesat. Oricum asteapta telefonul tau...