| anonimous a întrebat:

Deci am 18 ani si... cum sa incep asa mai simplu : o iubesc! o iubesc la nebunie la nebunie! doar ca ea... e cu altu (vedeal-as impuscat) Mi-au mai placu si alte fete da am avut curaj sale zic insa cu ea e ceva cu totu diferit nu stiu ce am (cand vine vorba de ea ma inmoi tot, nu mai stiu ce sa zic si nu i-am zis niciodata ceea ce simt decat ca anonim. Pur si simplu nu stiu c ma face sa nu-i spun absolut nimic, cu toate ca la inceput cand am cunoscut-o parea cama place si ea da am stat ca mutu -ce tembel pot fi-eu chiar o iubesc si de aia cred ca imi e frica sa-i zic imi e frica sa numa respinga de tot pe urma nici sa nu mai vorbim unul cu altul)Problema e ca acum are un prieten si am inceput sa ne vedem tot mai rar pentru ca nu suport nici macar sa ma gandesc la existenta lui, deci nu pot. ea a observat ca m-am schimbat, si un pic a fost speriata dar intrbarea care ar fi fost intrebarea la care as fi putut da cel mai frumos raspuns pe care l-am dat vre-odata a fost : DE MULTE ORI AM AVUT IMPRESIA CA MA IUBESTI! ESTE ADEVARAT? in momentul ala era sa cad pe jos, eram fericit dar tembelimea din mine a spus urmatoarele :NU! suntem doar foarte buni amici! deci nu mai suport numai la ea ma gandesc, o visez noaptea aproape de 3-4 ori pe saptamana cum gasesc curaj sa-i zic ce simt pentru ea, cum sa o cuceresc, cum sa o fac sa uite de el, sa vina la mine! CUM? va rog ajutati-ma daca puteti!

4 răspunsuri:
| perfect a răspuns:

Anonimule mai facut sa zambesclaughing.
vedeal-as impuscat

E geniallaughing.

Simplu... sarut-o. Fara suc, scoala si stuff... sarut-o... sa imi dai pm daca ai facut asta vreau sa stiu mai multe.big grin ok?

| paulaiubitzik a răspuns:

Fa-ti putin curaj si cum a spus perfect sarut-o ca doar nu-i mare lucru daca iti da o palma cea ce nu vred ca va face sarut-o iar cu curaj ca doar esti baiat eu asa as face daca as fi baiat mi-ar place sa am parte de asemenea faza bafta

| paulaiubitzik a răspuns:

Daca o sa-ti dea o palma ti-ar dao doar din motivul ca ii place de tine sau ca ii place cu saruti laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O chemi la un suc, te duci dupa ea la scoala, o conduci acasa, te apropii de ea, ii spui ce fata speciala este, ca ti-ai dori o iubita asa cum este ea, ca iubitul ei este cel mai norocos om de pe Pamant...chestii din astea. Oricum, spui ca te-a intrebat daca o iubesti, ea a simtit ceva si a vrut o confirmare, poate chiar astepta un raspuns afrimativ.Fii si tu mai deschis! Situatia e aiurea, in cazul in care te accepta, va veti cladi fericirea pe nefericirea altuia.