| anonim_4396 a întrebat:

O fata care ma uraste a spus la toata clasa ca eu m-am sarutat cu unul, ceea ce e o minciuna, si ei o cred. Ce sa faccc? mie nu imi place de baiatul ala! Cum sa fac sa nu ma mai vorbeasca toata clasa pe la spate?

4 răspunsuri:
| Anytsa a răspuns:

Nu conteaza ce spun ei, conteaza doar ce stii tu!
Nu trebuie neaparat sa bagi la suflet tot ce te supara, ignora'i si gata.

| Elena_9064 a răspuns:

Buna.In primul rand nu trebuie sa ii bagi in seama, nu trebuie sa te afecteze ceea ce zic alte perosane despre tine indiferent daca este de bine sau de rau (minciuni sau adevarul) si sti ce chiar daca se zvoneste asta prin scoala ta stai linistita ca o sa se potoleasca totii cand se vor plictisi si daca tot vezi ca continua barfa tu trebuie sa le demonstrezi ca nu este adevarat.Mult succes pa-pa wave

| ByaKid a răspuns:

Heii happy. Stii exact findca te oftici atat, o sa urmeze si mai multe povesti.Findca le dai satisfactie.A vrut sa te enerveze si sa te faca sa arati ca o disperata in fata altora.Nu te mai baga si spune-le simplu sa creada ce vor.O sa vezi ca, dupa un timp o sa vada. Daca nu te mai bagi atat si le spui si le explici ce si cum o sa vada ca nu'ti pasa si nu a fost adevarat si o sa te lase in pace. Oricum daca continuii o sa scoata mai multe povesti.Bafta >big grin

| InVisible99 a răspuns:

Ignor total, lasa sa pari indiferenta, desi te roade prin interior laughing Oricum minciuna are picioare scurtewinking