| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare, ati vazut aseara la stiri ca la ora 22 sa se stinga luminile in semn de solidaritate pentru copii morti din maternitatea giulesti. Ia spuneti sincer ati stins luminile? Ca sa raspund si eu, eu am stins luminile, mama mea este foarte sufletista sa zic asa si ii pare foarte rau pentru bebelusii mortisad

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Da, am stins luminile si am aprins o candela. Iti spun drept ca nu sunt foarte religioasa dar in momentul acela m-a impins ceva sa fac asta. Normal ca nu ii mai ajuta cu nimic asta pe copilasi si pe parintii lor. Azi am aflat ca a mai murit un bebelus. Dumnezeu sa ii odihneasca in pace pe ingerasi!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu ma mai uit de mult la tv.La mine totul merge online.Si nici macar nu am stiut.Si mama mea a fost la fel de socata.Mai ales ca si eu am fost nascuta prematur

| Vizitiul a răspuns:

Mai conteaza o lumina stinsa dupa stingerea unui sufletel? Sa fim cinstiti...

mira
| mira a răspuns:

Da, se poate considera un gest de minima solidaritate.

| IrinaAndreea a răspuns:

La mine in camera oricum era stinsa lumina, pentru ca eram in oras la ora aia. Dar asa cum a spus si @Androgin, un gest simbolic e frumos, insa nu poate sa-i aduca inapoi pe bietii copii. straight face

| TheDevilIsHere a răspuns:

Apoi nu am stiut big grinbig grinbig grinda oricum lumina erau stinsa numa calcu si tv-u erau aprinse parca oricum nu am stiutbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Umm... aveam pc-ul aprins.am uitat.