| iKireS a întrebat:

O intrebare mai diferita, voi ce faceti cand sunteti stresati / suparati? Ce anume va face sa va simtiti mai bine? Sunt si eu intr-o situatie de genul si nu am chef de nimic.

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Merg la tenis. Sportul este, dupa parerea mea, cea mai buna solutie de a scapa, macar pentru o anumita perioada, de stres, suparari si altele.

| RAY a răspuns:

Cred ca cineva in seara asta a alergat mult sau ti a rupt degetele in tastatura din cauza stresului, eu cand sunt suparat vad un film de comedie sau ma plimb sau mânc ceva dulce

| SilentRain a răspuns:

Ma plimb, ascult muzica, manac, dorm
Sau ma retrag in munca

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu simt nevoia sa alerg cand sunt stresata. Sau sa scriu. Recomand ambele. Si ceaiul de sunatoare cum s-a zis mai sus chiar e bun.

| FaraNumePls a răspuns:

Ascult muzica, dansez si cantlaughing gen fac un mini concert la mine in camera rolling on the floor

| HadesSs a răspuns:

Merg la sala, rup fiarele si apoi imi torn un pahar de vin rosu sec laughing

| aimullah123 a răspuns:

Cand chiar nu am chef de nimic dorm.
Daca treci printr-o perioada mai naspa si nu ai chef de nimic, bea si tu zilnic pentru o perioada mai lunga ceai de sunatoare sau ceai verde. Cam 2 saptamani. Poate te simti mai bine dupa. Eu ma simteam bine cu ceai verde iar despre sunatoare se zice ca este "cel mai puternic antidepresiv".

| Demetrov a răspuns:

Ascult Zmeu' Ninja', el e singurul care ma scapa de starile negative.

| AlMaDi a răspuns:

Fac curat...ma oboseste si pot sa imi injur in gand cat vreau fara sa imi vars nervi pe cineva.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Pictez ascultand muzica.