| kittykat a întrebat:

O intrebare pentru baieti :::::... Pai eu nu`i mai intele g deloc pe baietii astia deci acum vreo 2-3 luni era ( nah si mai este ca nu a murit ) un baiat de la mine din clasa nicio problem pana aici insa am inceput asa sa ne apropiem unul de celalalt adica ne imbratisam fara vreau motiv, la kimie stam in aceeasi banca si in ora imi mai punea mana pe picior desigur eu nu si nu na si flirtam mereu eu radeam la glumele lui el la ale mele toate bune si frumoaseee ...eu am inceput sa-l plac nebuneste deci nu mai puteam de dorul lui, ba chiar aveam ciuda pe weekend pentru ca nu-l vedeam ( el sta la sat si face scoala la noi in oras) era parca prea frumos ba chiar a avut o tentativa de a ma saruta dar nu sa sfarsit bine, vr sa va spun ca eu NU i-am spus ca-mi place de el pentru ca nu am avut curajul insa acum ma impinge, vorbeste asa de urat cu minee, nici nu-l mai cunosc, nu ma baga in seama, ba chiar am primit un pumn in umar de la el, am plans nopti intregi pentru el si am incercat sa-i inteleg comportamentul insa apoi am ajuns intr-o perioada in care imi doream sa se prefaca, ca nu exist deoarece mereu se lua de mine ( el fiind cel mai cel din clasa mea si din scoala ). acum nu`mi mai pasa de el insa vreau sa inteleg de ce s`a schimbat asa de brusc.nu vreau raspuns de genul : acum a trecut nu conteaza FUNDA SI VOT pentru celelalte raspuns ceva concret de ce s`a schimbat asa de mult :*:*:

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Nu sunt baiat dar cred ca pot sa te ajut. Oricum, la intrebarea ta nu exista un raspuns exact in sensul ca fiecare baiat ar fi putut reactiona asa din motive diferite.
Deci raspunsul meu ar fi urmatorul : eu cred ca la un moment dat, vazand ca tu "nu si nu", ca nu-i raspunzi inapoi, ca nu-i spui ca il placi, s-a saturat sa tot incerce si s-a gandit ca din moment ce el e "cel mai tare din clasa si din scoala" va incepe sa para ca un prost si un fraier incercand sa te cucereasca desi tu nu-l bagi in seama. Sunt mai mult decat sigura ca acel comportament violent era doar un paravan, ca sa nu arate ca de fapt tine la tine si sa para un baiat slab in fata celorlalti.
Daca si tie iti placea de el, chiar trebuia sa-i spui.

7 răspunsuri:
| narcisa a răspuns:

Probabil e o fire mai sensibila si l-ai ranit. poate el chiar tinea la tine

| Scriitoarea a răspuns:

Poate ca nu te place sau vrea sa vrea sa faca ceva jocuri de "cucerire"cu tine. Este adevarat ca se poarta urat, dar dupa cum se spune, acel baiat care este rautacios cu o fata o place. Doar el iti poate spune de ce s-a schimbat atat de tare. Trebuie sa vorbiti si la lamuriti situatia, ca nici tu sa nu mai suferi. Poate ca ii place de alta fata si vrea sa te indeparteze pe tine. sau poate s-a saturat la cate avansuri ti-a facut si a renuntat, crezand ca nu-l placi si a vrut sa treaca mai departe, vazand ca nu are sanse cu tine.

| Monna a răspuns:

A vazut ca tu il respingi si ca nu.i dai semne cum ca il placi a renuntat. O fi gasit alta fata, pe care acum o place si poate ca nu mai ai niciun interes pentru el. Si tu trebuie sa faci la fel, stii nu? Nu te mai gandi la el. Daca e fericit lasa.l. Fii si tu, pe cont propriu. happy

| Gini a răspuns:

Pai simplu. Se razbuna, el a vrut sa fiti impreuna tu l-ai respins cu sarutul si acum se razbuna.Ce ia ce nu este bine dar... asta e.

| Cressida a răspuns:

Sunt fata si cand am citit am spus "WoW...ciudat". Poate are o problema acasa si ii e rusine sa spuna si considera ca cel mai bine e sa te indeparteze ca sa nu suferi nici u nici el din cauza unei probleme pe care o are sau poate a auzit asa numitele barfe de te-ai saturat de ele si el acum nu mai vr sa vb cu tine ca ar fi auzit ceva de rau si crede ca nu esti cum crede el. Ce sa spun asta mi-a venit in cap cand am citit dar cred ca nici un baiat nu te poate ajuta cea mai buna solutie e sal intrebi. I-al dupa ore candva si roagal sa te asculte totusi si intreaba-lwinking. Bafta la ghicit daca nu il intrebi:*.Pwp ai grijawinking

| mo_6509 a răspuns:

Sunt baiat si pot spune ca si eu am facut aproape la fel cu iubita mea da nu pentru ca nu vroia sa ma sarute ci pentru ca am vazut-o cu altu si eu nu puteam concepe ca ea sa fie cu altu in afara de mine si m-am purtat urat cu ea acum regret vroiam sa creada ca n-am nevoie de ea ca nu-i simt lipsa etc cand de fapt eu si atunci tineam la ea dar nu vroiam sa vada asta... sper ca te-am ajutathappy

| freezy_1389 a răspuns:

Este foarte simplu. In perioada pubertatii, au loc foarte multe modificari atat fizice cat si hormonale, motiv pentru care de multe ori adolescentii fac uneori lucruri fara sa le proceseze inainte. Fiind la inceputul vietii de adolescent, au "mixed feelings" si e dovedit dpdv stiintific/biologic. El nu-si poate explica comportamentul sau si sunt sigura ca e la fel de bulversat ca si tine asa ca singura metoda de a fata fata situatiei e sa iei lucrurile exact asa cum sunt sau in cazul asta, sa fii indiferenta la adresa lui.