| Morsa123 a întrebat:

O intrebare pentru cei care se uita la anime-uri:

E ceva ciudat sa fiu fata si sa ma uit la anime-uri yuri/manga yuri?
Vreau sa spun ca nu sunt lesbi sau d-astea doar ca imi plac mie genurile acelea.

Răspuns Câştigător
| MateiT a răspuns:

Si daca ai fi, ce?
Au ras de tine la scoala pe motivul asta? nu-i lasa pe cei care te ataca sa te traga in jos, ei sunt slabi
Anime-urile si manga nu sunt doar pentru baieti mai ales ca multe animeuri si manga sunt pentru oameni mai sensibili, altele-s pentru baieti, altele mai mult pentru fete
Mie personal imi place foarte mult cand unei fete ii plac anime si mai ales manga. Mi se pare ca multi nu ar intelege cum poti sa stai sa citesti manga, dar noi stim cat de tare poate sa fie : )

| Morsa123 explică (pentru MateiT):

Multi m-au criticat ca ma uit la anime si citesc manga, de fiecare data am incercat sa le explic ca ma simt in largul meu cand le vizionez

| MateiT a răspuns (pentru Morsa123):

Nu trebuie sa le explici. Ei te ataca fara nici un rost. E treaba ta la ce te uiti. Nu mai da atentie

3 răspunsuri:
| xRaduC a răspuns:

Nu. Habar n-am de ce ai crede asta despre tine. E perfect normal. Alt lucru ce ti s-ar putea parea anormal este sa vezi un baiat mai prietenos care vrea doar ca tuturor sa le fie bine. Ala nu e gay, doar e pacifist. Si oamenii gay au personalitati diferite, la fel cum si cei straight au. Multi mi-au spus-o sub forma unei intrebari "esti cumva gay?". Nasol moment, mai ales ca am tendinte normale. Nu e buna nicio extrema, daca esti prea prietenos zice lumea de tine ca ai tendinte neobisnuite si te crede un om cu mai multe masti, fara sa stie clar asta, iar daca esti de partea cealalta imediat sar cu gura pe tine tine ca ce si de ce faci.