| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cei cu plete, mi l am lasat si eu de vreun an si ceva, si sus e ondulat iar pe parti e cret,cret. Ma enerveaza ca sta pe langa ochi si am fruntea acoperita, nu mai pe mijloc nu, practic mijlocul fruntii e goala si restul acoperita de par, iar daca incerc sa fac poza cu capul jos e foarte urat, parca ocoleste fruntea. si e foarte ondulat. :/ ce sa ii fac? eu ma impacam cu gandul ca o sa mai creasca si n o sa mai stea asa. dar cred ca imi fac sperante degeaba.

Răspuns Câştigător
| Horologer a răspuns:

Parul se onduleaza la varfuri atunci cand este ars.Ai putea sa folosesti placa de par sa il indrepti, dar si mai bine ar fi sa il tunzi putin, macar varfurile.Iar cu fruntea nu inteleg care e problema, nu pot sa mi-o imaginez =]