| AIeXxX a întrebat:

O prietena de-a mea cu care ma înțeleg bine e născută pe 29 februarie și iese că își sărbătorește ziua de naștere odată la 4 ani. Faza e ca ei nu-i place sa o feliciți pe 28 februarie sau pe 1 martie, când data de 29 nu există în anul respectiv. Dar eu vreau cumva să o felicit. Ce sa fac? Știu că gândiți, dacă a zis sa nu o felicit pe 28 sau 1, nu o felicita și gata, dar eu vreau sa fiu mai creativ și poate cumva se primeste să o felicit în fiecare an, nu doar în anul bisect? Aveti idei? Dau funda

Răspuns Câştigător
| boomfire a răspuns:

Cand cade 29 februarie o feliciti de 4 ori

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Primele 6 ore din an sunt ale ei, ii poti spune asta

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci o feliciti in 29 feb (din 4 in 4 ani) si de fiecare data cand este 8 Martie, ca atunci nu are cum sa te mai respinga.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, să o feliciți de ziua ei onomastică.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Felicit-o pe 1 martie, nu astepta sa-ti dea voie.
Daca nu ii convine, sa rupa legaturile cu tine.

| AIeXxX explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa rupem legăturile pentru o zi de naștere. Fii serios frate

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AIeXxX):

Așa zic și eu, dar dacă erai atent la "intonație", aia ar fi decizia ei.
El nu are decât să o felicite cum are chef. Nu greșește cu nimic.

| Momentan a răspuns:

O feliciți pe 1 la ora 00:00.