| anonim_4396 a întrebat:

O "prietena" era impreuna cu un baiat de un an... el a iubito mult...sh ea pe el dar cam sh'a batut joc...adica se mai intalnea sh cu altii...Acum eu sh cu baiatul acesta suntem certati cu ea.sh ne intelegem super bine ca din totdeauna...nu stiu daca ma place [imi trimite sms cu -pup dulce-. a venit la mine seara si m-a imbratisat si ma strans in brate. mi-a dat cadou cand am implinit un an de cand ne-am cunoscuthee hee ].sh il plac big grin... a zis ca de uitat poate sa o uite repede dar vrea o fata care sa vrea ceva serios cu el.sh as fi eu dar imi e rusine sa ii spun in fata... el e un baiat de nota 10+ [destept, frumos, serios, educat sh amuzant]. Cum pot sa fac sa intelegea k eu pot fi acea fata big grin? oare daca pun la status pe messenger "POate ca inca nu sti cu cine ai de a face. Poate ca inca nu sti ce gandesc cu adevarat... Poate ca inca nu sti cat de mult as putea sa te iubesc... Dar poate ca nu ai sti toate astea daca nu sti cine sunt euwinking :X "hee hee...Multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Rabdare si tutun! asculta o femeie batrana, cu experienta, pe barbati ii intereseza fetele linistite si tacute, nu pe cele care vor sa atraga atentia ...asculta-ma ca stiu ce zic; tu fi alaturi de el, si asteapta o ocazie, ex cand el te-a imbratisat tu trebua sa-i raspunzi sa-l cuprinzi si tu in brate etc.

12 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Nu, nu este o idee buna cea cu statusul... e copilaresca...si el are nevoie de o persoana cat de cat coapta, nu de copilite! sfatul meu este sa ai rabdare, daca el a inceput cu cate un mesaj, o imbratisare... e semn bun! tu incearca sa nu il sufoci prea tare, zambeste-i tot timpul, si sprijina-l atunci cand vezi ca are nevoie! nu incerca sa-i vorbesti urat de fata respectiva(nici sa nu iei vorba tu vreodata de ea)ca el sa nu creada ca esti o barfitoare, ai rabdare pana ai sa gasesti un moment cat de cat bun pentru ai spune care sunt sentimentele tale (poate ai noroc, si o va face el intai)nu stiu ce ti-as mai putea spune ...succes!

| Frogie a răspuns:

Intai trebuie sa fi sigura ca si el simte la fel pentru ca altfel ai putea suferi o deceptie daca te refuza...incarca sa-i dai de inteles prin gesturile pe care le faci...va fi mult mai usor...lasa statusul trimite`i un msj si spune`i sa va intalniti... daca ti`e rusine sau ti`e frica de reactia lui la aflarea lucururilor pe care le simti nu rezolvi nimic... fa tu primul pas... succes...

| Punky a răspuns:

E buna si ideea cu stsu dar eu iti propun sa aveti o discutie privata si sa-i spui k tii la el... poate si el are aceleasi sentimente pentru tine.

| Amrita a răspuns:

Buna.Pai.nu stiu daca e chiar o idee buna cu status.
Mi se pare ca esti genu' de fata mai copilaroasa.si eu sunt la felblushing...Crede-ma. stiu cat de greu e sa spui in fata ceea ce simtisad. dar totusi.
Il poti pune... dar e mai recomandat sa ii spui in alt mod.
andrutza are dreptate. ia-o incetul cu incetul.

va fi bine!big hug

| GnnAndra a răspuns:

Nu pot sa-i zic in fata :-|. pentru ca am mai patit-o.tot cu el .sh oh go on... dar acum chiar il plac. si ...trebuie sa aflu daca si el pe mine... :X

| Paula a răspuns:

Lasa tu statusu, spune-i verde in fata happy jur cai mai bine... nu sta si astepta sad cum am asteptat eu... nu fa greseala aia sa taci.

| mada. a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vb cu el face2face...si sa fie intr'un moment cand sunteti singuri si esti u mai sigura p tine... daca ii marturisesti asa nu ai ce pierde... p mess stai si astepti cine stie, poate ca o sa creada ca e pentru altcineva status si astfel il faci sa se indeparteze de tine...happy

| dee dee a răspuns:

Fata deci ti'am spus cum faci...eu sunt sigura k el te place si o sa fiti impreuna...tot ce trebuie sa faci este sa ai curaj... daca ii spui ceea ce trebuie el sigur o sa isi indreptate atentia spre tine si se va gandi la tine k la o iubita smug...incearca disearawinking k tot vb mereu q el la tel happy...

bafta :*:*...si astept sa imi spui ce s-a intamplat >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna eu te sfatui sa incerci sai dai ceva de inteles ca iti place de el, si atunci vei vedea ce parere are sau ce sentimente are el pentru u. Pt ca nu poti astepta toata viata. Si eu m-am loam dupa vb de la cei invarsta si am suferit enorm, sincer eu am stat un timp in care nu i-am zis nimic si dupa aia i-am spus vere in fata ce simt pentru el asta te sfatui eu asa e cel mai bine pentru u cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu e sa-i zici in fata...nici eu n-am avut curajul sh am stat despartit d prt meu 2 luni...asa ca mai bine spune-i ce simti sh arata-i cat de mult il iubesti fara sa il plictisesti

| MissYou a răspuns:

Daca si tu cauti ceva serios si crezi ca esti in stare, atunci incearca sa-i raspunzi la acele mici interventii ale lui ( "pup dulce", imbratisari, s. a. m. d. ) cu "aceeasi moneda". Nu v-a trebui sa-i spui /aprobi tu nimic happy.

| andreeasaueu a răspuns:

Eu i-am spus in fata "Te iubesc" si apoi m-am aruncat la el in brate fara sa imi vada fata(mi-am ascuns fata pentru ca imi era cam rusine de el)