| INFRANTAdeSINGURATATE a întrebat:

O prietena( o verisoara de-a mea ) spune si intreaba:
Buna! Am 1200 de lei. Am 15 ani si sunt fata. Nu stiu ce sa fac cu banii stransi( economisiti ). Habar nu am pe ce sa-i cheltuiesc. Acum trec de la liceu si m-am gandit sa-mi cumpar haine, esarfe, bratari, ceasuri, cercei, inele... Sau as putea sa mai strang si sa-i zic mamei si tatei sa-mi puna aparat dentar: dintii de sus sunt perfecti si drepti, am putina strunga, insa cei de jos nu sunt drepti si perfecti. Dar, acum nu sunt intr-o perioada buna cu banii si mi-e si rusine sa le zic ca vreau aparat dentar. ( Acum un an si jumatate era vorba sa-mi puna, insa... Nu a mers. Am mers la dentist. ) Voi cum credeti ca ar fi cel mai bine sa-i cheltuiesc? Ar trebui sa strang mai multi si sa ii investesc in ceva? Sunt de la tara. Va pup!

2 răspunsuri:
| D3n156 a răspuns:

Eu cred ca ar mai trebui sa mai strangi ceva bani si sa iti iei un Ipad sau un telefon : IPhone, smartphone!

| INFRANTAdeSINGURATATE explică (pentru D3n156):

Iphone am avut. Consider ca nu este un telefon pentru mine: e mult prea sensibil. O parte din bani i-am facut si vandandu-mi Iphnonul4. Poate alt telefon da, insa nu stiu de care!