| MAteiLaAjutat a întrebat:

Oare cat va lua pana ajunge si Romania asa: https://www.youtube.com/watch?v=3JSTQ2c3-uk

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ce sa ajunga si in Romania? In ziua de azi cu greu se poate sa intretii o familie numai cu un salariu, indiferent de tara in care te afli.

| MAteiLaAjutat explică (pentru dullcat):

Asta da, dar ma refer la TOATE lucrurile mentionate acolo, cu multi barbati virgini, relatii instabile, estrogen in apa de la prea multe anticonceptionale si ce a mai mentionat in videoclip.

| dullcat a răspuns (pentru MAteiLaAjutat):

Intrebi de parca ar fi vreo boala. laughing Astea exista si acum in Romania.

| MAteiLaAjutat explică (pentru dullcat):

Ieeeei ne-am dus!

| dullcat a răspuns (pentru MAteiLaAjutat):

In locul tau mi-as concentra atentia asupra a ce pot schimba.In video zice si de produsele ingrijire/igiena (care au fost mentionate la in timeline la Biology, ca avand efect de pertubator endocrin, ceea ce afecteaza calitatea reproducerii atat la femei cat si la barbati). Asta am tot spus si eu pe aici de mai mult timp. Exista aplicatii care te ajuta sa alegi produse ok, scanezi codul de bare si primesti un scor bazat pe lista de ingrediente.
Apoi, apa o poti testa oricand pentru a vedea ce contine, astfel incat sa alegi o sursa ok si asa mai departe. Insa, de exemplu, tot ce e necesar pentru alimentatia zilnica, adica mancarea? Aici nu prea ai de ales, nu poti controla mare lucru.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil încă un secol sau mai puțin happy