| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce unora ne plac anime-urile si altii isi bat joc de cei ce le plac? o_O ( prin anime ma refer la Bleach/One Piece/ Naruto etc.

Răspuns Câştigător
| AlleSss a răspuns:

Heii.
Unora le plac pentru ca se uita, au rabdare sa vizioneze si le place actiunea.
Unora nu le plac pentru ca le considera desene animate si ei sunt "mari".

9 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Pentru că nu toți avem aceleași gusturi. De exemplu, dacă mie îmi plac cireșele, nu înseamnă că trebuie să îţi placă şi ţie.
Eu una ador anime-urile. Dar din cauza lor, văd lumea într-un mod diferit. Însă nu este o problemă.
Sărbători fericite!

| Zeflemitoarea a răspuns:

Mă, eu nu am nimic cu ăia care se uită, dar nici eu nu mă uit.

| xFakeSmilex a răspuns:

Isi bat joc pentru ca le considera ceva ciudat, urat si neimportant. Mereu oamenii isi vor batea joc de ceva, dar nu trebuie sa ii bagi in seama. Daca tie iti plac...este alegerea ta.

| MyaEmy a răspuns:

Pentru ca anime-urile sunt niste desene cam "sadice" daca pot sa spun asa.Majoritatea copiilor care se uita la anime-uri sunt emo sau depresivi.Si animeurile sunt de-altfel niste desene ciudate.
Sper ca te-am ajutat happy

| anonim_4396 explică (pentru MyaEmy):

laughing)) buna asta...
Cum poti deveni emo dintr-un anime? ( ce fel de anime cunosti tu? O.o ) Eu de la ele prind numa energie si imi vine sa ma antrenez, sa pot sa fac si eu ca ala smug. ( cu toate ca ce e vazut acolo nu poate fi facut in viata reala.)

| MyaEmy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti-am dat raspunsul din propia mea experienta, ti-am raspuns din perspectiva celor care fac misto de cei care se uit la anime-uri.Si pana la urma este treaba ta daca tie iti place sa te uiti la anime-uri, nu inteleg dc ne ceri parerea(mie una daca imi place ceva nu cer parerea cuiva sa fac acel lucru, bine uneori doar parintilor laughing dar in nici un caz nu scriu pe un site daca e ok sa fac asta sau altceva).

| adeliz a răspuns:

Eu cred ca sunt tipuri diferite de oameni si fiecare tip, pur si simplu, are alte gusturi; personal, cred ca anime-urile sunt mult mai interesante decat filmele obisnuite.
Cei care batjocoresc anime-urile, ori nu au caracter ori nu pot accepta lucrurile noi si diferite.
Sau exista persoane carora nu le place, pur si simplu, dar acestea nu-si vor bate joc niciodata de cei care le considera interesante deoarece si ei au propriile gusturi. Parerea mea...

| ciprianZin a răspuns:

Parerea mea e ca fac asta pentru ca ar vrea sa fie ca tine, si mie imi place naruto mult de tot, asculta sfatul meu daca iti place ceva fa-o indiferent ca-si bat alti joc de tine...

| sunatelefonul a răspuns:

Multi rad de animeuri si de cei care se uita la ele pentru ca au impresia ca sunt niste prostii, asta pentru ca nu s-au uitat nici o data. isi vor schimba automat parerea dupa ce vor urmari macar cateva episoade dintr-un anime. am avut o prietena care ma ocara mereu ca ma uitam la animeuri, imi spunea "de ce te uiti la prostiile alea, la desenele alea stubide, la chinezariile alea...etc) dar intr-o zi am convins-o sa se uite la un anime si acum nu o mai dezlipesti de ele m-a inteles si a recunoscut ca a gresit judecandu-ma.