| Tooooo a întrebat:

Oare la ce liceu as putea sa merg imi place extrem de mult geografia as vrea sa fiu profa de geogra nu imi place engleza franceza un pic dar nu foarte mult matematica nu prea romana la fel imi place latina educatia fizica desenul ed. tehnologica, fizica nu biologia chimia pls raspundeti repede ca dau funda si vot la toti

1 răspuns:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.ai putea merge la pedagogic daca vrei sa fi profesoara.
dar,pentru ca nu iti plac mate,chimie,fizica, poti merge la stiinte sociale (si eu sunt si e suuuper) sau la filologie.
la stiinte sociale si filologie nu dati teza si bac din mate, iar din clasa 11-a nu mai faci fizica, chimie si biologie.