| Dafii a întrebat:

Oare mai cresc in inaltime sad? Am 13 ani si am 1, 50 m. M-am masurat la cabineutl de la scoala happy. Faza e ca nu prea cred ca am 1, 50m pentru. ca mama me are att iar eu sunt mai nalta decat ea big grin. Intrebarea este, oare mai cresc? Tatal meu are 1, 75 iar mama 1, 50. Parintii tatei + fratii sunt destul de inalti cel putin bunicul are 1, 80 s-au chiar mai mult iar fratii de la 1, 76 in sus happy iar bunica avea 1, 60 m. Parintii mamei sunt scunzi bunicul avand 1, 60 cred ( a fost mai ianalt... ) si bunica 1, 50 a avut dar acum a scazut in inaltime. Matusa mea cam 1, 52 are. Oare o sa fac 1, 60 m? Am auzit ca primul copil daca este fata seamana cu tatal. Este posibil sa ma inalt pana la 1, 60? Am fost la doctor si a zis ca o sa fac 1, 52 m dar eu nu prea cred n astea thinking Voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
| aclean a răspuns:

Da. Da, nu-ti face griji. O sa cresti cu timpul. Esti fata? Eu de exemplu am 13 ani, sunt baiat, si am 1, 59. Cam toti colegii sunt mai inalti ca mine, insa nu ma ingrijorez. Fiecare se dezvolta in ritmul sau. Cu siguranta vei creste, nu vei ramane asa. Eu de exemplu la inceputul anului scolar aveam 1.50, la fel ca tine. SI odata am crescut 9 cm. Tu esti fata sau baiat?

| Dafii explică (pentru aclean):

Sunt fata happy.

| aclean a răspuns (pentru Dafii):

Atunci sigur mai cresti. Nu-ti face griji. Chiar nu ai cum avand influentele din ziua de azi sa nu cresti. Daca vrei, putem sa mai vorbim pe tema asta, id-ul meu este andre_andre40.

| xenon_5509 a răspuns:

Depinde in primul rand de genele mostente si poate vei mai creste maxim 10 cm dar mai mult nu cred eu m-as bucura sa cresti mai mult

| FentyAnastasia a răspuns:

Buna,sunt convinsa ca o sa faci 1, 60 caci sora mea, e mai mare decit mine iar tatal meu nu e inalt, iar bunicul da..si ea e inlata are 1, 64 sau cam asa ceva)..deci eu cred ca daca vei dormi mai mult o sa faci 1, 60big grin