| Andrei101010 a întrebat:

Ofer funda! Acum doua luni am avut un atac de panica iar acum o saptamana am avut 4 zile la rand iar atacuri de panica.Mai slabe ce-i drept.Iar azi ma duceam ca sa imi semnez carnetul de somaj si am simtit dintr-o data cum imi bate inima foarte foarte tare.Ma luase cu ameteli si stari de rau.Cand am avut atacurile de panica le aveam noaptea cand dormeam si ma trezeam tremurand.Dar asa in plina zi sa mi se intample? Si acum imi mai este rau si am palpitatii.As putea sa sun la urgenta? Sa ma duca la spital sa imi faca niste analize? Sau nu ma vor lua in seama?

2 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Da,poti sa suni la urgente,le spui starea ta si ei o sa trimita o ambulanta daca ei considera ca ceea ce se intampla cu tine,trebuie imediat examinat de un doctor specialist,deci,ce poti face pe moment, e sa suni si sa le explici, nu pierzi nimic.
Daca ei nu considera ca e nevoie sa trimita o ambulanta ( eu as zice ca ar putea trimite una daca te simti foarte rau ), trebuie sa mergi neaparat la medicul de familie, probabil o sa iti faci control la sange si o sa iei un anumit tratament, dar daca stai acasa, o sa se agraveze cel mai probabil.
Recomand sa te insoteasca cineva la medicul de familie, daca nu se rezolva cu apelul la urgente.
O zi buna!

| PersonajFictiv a răspuns:

Si cheia ca sa scapi de atacuri de panica pe moment, e relaxarea.