| andrei131cp a întrebat:

Buna ziua, am observat ca de cateva zile imi cad mai multe fire de par decat de obicei, din ce am observat, doar de sus nu si din laterale, iau de 1 2 luni magneziu b6 si acum 2 3 luni am avut un atac de panica foarte puternic care nu m-a lasat decat dupa cateva ore, am luat sedativ pc si inca ceva de la psiholog, nu dormeam noaptea si facea atacuri de panica aproape in fiecare seara, acum nu mai fac atacurile de panica de ceva timp dar am observat chestia asta cu parul, mi-am facut analizele la sange si e totul bine, sa ma îngrijoreze această cadere a firelor de par mai multe decat de obicei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| stefanpkr a răspuns:

E in regula. Din ce am citit pe net caderea parului din cauza unui eveniment stresant e ceva ce se intampla exact la cateva luni dupa acel eveniment. Parul va creste din nou. Multa sanatate iti doresc?