| Annabella9719 a întrebat:

Ofer funda! Sunt insarcinata dar nu sunt casatorita cu tatal copilului.Ne-am hotarat ca dupa nasterea copilului sa facem si cununia religioasa si botezul in acelasi timp.Dar desigur ca soacra mea nu e multumita.Ca ce vrei ca la copil sa scrie o linie la tata? °_° WTF!? Unde naiba scrie asta? O linie este cand tatal nu vrea sa declare copilul ca fiind al lui.Copilul oricum va primi numele tatalui(sau mamei, dupa preferinte).Si dupa cununie vom modifica certificatul de nastere.Dar pe bune ca m-am saturat de ea! Se baga mereu in viata noastra! Bine ca el nu o asculta! Si noi am vrea sa facem cununia inaintea nasterii dar chiar nu putem.Din alte motive care chiar nu e treaba ei! Ce sa fac sa ii inchid gura aia?! Deja ma calca pe nervi! I-am explicat ca dupa cununie ii vom modifica certificatul! Dar nu vrea sa inteleaga! Nu e sfarsitul lumii! Copilul sa fie sanatos! Nu ca parintii lui au nume diferite.

1 răspuns:
| nhhv a răspuns:

Nu o băga în seamă. Tu doar las-o în pace și poartă-i respect, că-i soacra ta și atât. Soacrele mereu vor fii așa, băgăcioase, vor să fie cum vor ele, să faci cum zic ele. Bucură-te de copilul pe care o să-l ai, este o mare binecuvântare și îți doresc multă fericire de pe acum, mămico. Nu lăsa asta să te streseze, că-ți faci rău atât ție, cât și copilului. Stresul ăsta și nervii acumulați din cauza ei pot să-ți răcească și relația. Poartă-te drăguț cu ea și vezi-ți de familie, este tot ce contează.