| PerfectAngellll a întrebat:

Off...nu stiu daca cineva a mai facut o asa greseala, dar...va rog sa ma ajutati.
Aratam extraordinar de bine, aveam forme...dar aveam putina burtica si mi-a venit gandul sa slabesc..si am slabit enorm de mult, au ramas doar oasele de mine..nu tu fund, nu tu sani, nu tu nimic.
Acum..intrebarea mea...mai pot ajunge cum eram? si cum pot sa am acelasi fund,cum pot "pune" pe fund?
Doctorii ziceau sa mananc,pur si simplu(bineinteles,am ajuns la spital,starea mea de sanatate fiind terminata). Va rog, incepe liceul si arat urat rauuu, nu vreau asa..imi pare extrem de rau...incep sa cred ca intru in depresie, nu mai vreau sa ies din casa...
Am 15 ani...
Pls, help!

Răspuns Câştigător
| Biencutza2001 a răspuns:

Buna! Eu cred ca poti reveni la normal daca urmezi o dieta de ingrasare. Poti cauta pe Dietetik.ro
Uite link-ul:https://www.google.com/webhp?ie=utf-8&oe=utf-8#q=dietetik
P.S.Inteleg prin ce treci, cunosc dorinta asta de a arata bine din orice unghi dar trebuie sa avem grija sa nu o ducem la extreme.Si eu am incercat sa slabesc si inca incerc dar nu vreau sa depasesc greutatea mea normala. Oricum conteaza sa nu iti afectezi sanatatea. Bucura-te de ce corp ti-a dat Dumnezeu! Cunosc fete slabe cu picioare foarte groase sau cu burtica.Nu vom arata niciodata ca fetele din reviste facute pe fotoshop.Deci...fii tu...normala,frumoasa si sanatoasa! Pupicei!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La cate kg ai ajuns?

| PerfectAngellll explică (pentru RAY):

48-49..si am spus si mai jos..sunt inalta de fel...

| RAY a răspuns (pentru PerfectAngellll):

Eu personal ti-as recomanda sa pui muschi nu grasime o sa ai un corp sexy, totusi ce grasime ingrasa rapid? zaharul te poate ingrasa rapid deci nu recomand asa ceva,zaharul creste insulina asta face ca grasimea sa se depuna rapid pe abdomen, eu ti-as recomanda un stil de viata sanatos cu carne peste,porc,pui etc si legume multe si fructe, niciodata sa numai te infometezi inima se poate reduce isi dai seama ce catastrofa pentru organism in orice caz metabolismul saracul va vi dat peste cap,repet ai grija ce pui pe tine, ru recomand sa nu manci dulciuri, paine alte aiureli, fi undeva intre o dieta atkins si dieta vegana combinale eu asa am facut, fa sport, faza proasta e ca muschi ai pierdut multi au suferit, ea si vitamine, bea multa apa, si eu daca as putea ti-as da vreo 10 kg de grasime

| PerfectAngellll explică (pentru RAY):

Iti multumesc mult pentru sfaturi! Si am sa fac ce mi.ai spus...evident..folosesc si creme pe picioare, impotriva vergeturilor(in caz de ma ingras).✌

| PerfectAngellll explică:

Am ajuns si la 48-49 (de curand incepe sa creasca. Gram cu gram)
Tin sa precizez ca nu sunt pitica, sunt inalta... oricum, nu ma pasioneaza neaparat kilogramele..ci corpul, pe care il simt cum cedeaza..am ameteli, stari de lesin..de multe ori lesin. dureri de cap insuportabile.
Nici nu stiu ce sa mai zic. oricum, mananc mult si tot caut sa nu pun pe burta(sa fac niste exercitii..habar n am...) caut sa pun pe fund, la fata putin...la gat..sa acopar coastele.
Doctorii spuneau ca pot ajunge depresiva, nu mai e mult..si sunt genul care se oftica si pune la suflet parerea celor din jur..deci..cu inceperea liceului...incep si problemele.
Va multumesc pentru atentia acordata si sfaturi. Pupici!