| Puiutz a întrebat:

Salut.
Incerc sa slabesc fac sport 1jum - 2 ore pe zi cam asa... dieta nu tin dar incerc sa am grija.
Ce e aiurea e ca am slabit la sani si la fund crying si asa urat arat n`am forme... sad sunt dezamagita total.
Sa continui oare slabesc in rest? Sau nici nu stiu sad dar as vrea tare sa slabesc la picioare si apoi abdomen.
Sfaturi?
Multumesc.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la o sală de fitness și la nutriționist!
Pa, pa.

| arrriadna a răspuns:

Salut.
Draga mamei, n-ai de ce sa te bosumflii. Cand dai jos ceva kilograme se vede progresiv de la extremitati inspre centru. Adica ultimele care "pica" sunt burtica si fundul/ pulpele... Asa e normal.
Continua dar in acelasi timp fa exercitii speciale pentru tonifierea muschilor, neaparat. Si foloseste o crema hidratanta/ ulti de maslinew ca sa iti faca pielea flexibila, sa se retraga frumos. Doar nu vrei sa iti astarne niste piei, nu?!
Pt sani se folosesc 2 sticle de 1/2L (gantere) cu care faci miscari de rotatie ca bratelor in fata si in spate, pentru ca asa iti lucreaza si se intareste muschiul care sustine sanii si ii si intareste. Metoda e testata de fina-mea cand a scazut de la 60 la 50 de kg si de mine dupa alaptat, deci macar da-i o sansa.
Ca sa dai jos pulpele fa exe de lucrat muschii de pe interior si ai grija sa nu faci fitness. Daca pe langa exe de aerobii mai mergi cu bicicleta/ rolele ai mari sanse sa inlocuiesti grasimea cu muschi si nu vrei sa arati ca un fotbalist...
Spor!

| ddd_3053 a răspuns:

Ai putea sa faci abdomene, cel putin 50 pe zi. Si la picioare, ai putea sa alergi. Eu asa fac, si merge happy. Sper ca te-am ajutat.