| gretablue a întrebat:

Off... vorbesc cu un baiat de 3 luni..il plac, el se comporta super dragut cu mine. O *amica* vorbea inainte cu el si el o cam respingea si ea zicea ca vorbesc cu el ca sa o fac geloasa, ma rog asta a trecut. O alta. panarama [da chiar e] are prieten si incepuse sa vorbeasca cu un tip [prietenul baiatului de care v.am zis pana acum] asa au vorbit ei ceva timp si astazi ce sa vad. ca il lua in brate pe acest baiat cu care vorbesc si eu. si au mai stat putin impreuna. am plans toata ziua. pentru ca nu e corect are prieten de ce se baga peste toti? Oare el ma place? adica se supara cand anulam o iesire cu el [nu ma simteam bine] sau zicea ca nu ii place sa se certe aiurea cu mine, ca vrea sa ma vada. etc. Deci?crying

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Posibil sa te placa, sau nu, nu ai de unde sa stii asta, si nici noi nu avem de unde, pentru ca nu-l cunoastem si nu stim ce gandeste.
Singurul lucru pe care-l faci tu acum este sa te amagesti singura, sa crezi ca poate te place, dar sa nu fi sigura, si astfel, singura care sufera esti... tu.
Ce poti insa face, este pur si simplu sa-l intrebi, sa-i spui ca-l placi, sa-l faci sa stie de sentimentele tale pentru el, si sa-l intrebi daca si el te place.
Cand placi cu adevarat pe cineva, ii spui direct, pentru a nu-l pierde.
O imbratisare poate insemna sau nu, multe lucruri, asa ca daca tu o sa continui asa, sa-l placi, sa crezi ca poate si el te place, dar sa-ti fie frica sa-l intrebi, cel mai probabil o sa-l pierzi, crede-ma stiu cum e sa placi pe cineva cu adevarat, sa-ti fie frica sa-i spui, si sa pierzi acea persoana, suferinta e ingrozitoare.
Eu am facut bine ca nu i-am spus pentru ca acea fata era doar o panarama, totusi am suferit mult gandindu-ma ca daca-i spuneam, macar stiam ca ma place sau nu, si macar stiam ca daca e cu altul, e pentru ca nu ma place, nu pentru ca nu stie ca eu o plac.
In locul tau m-as grabii sa-i spun ca-l plac, i-as trimite un mesaj, ceva, l-as ruga sa se intalneasca cu mine intr-un loc unde sa fim doar noi doi, si i-as spune ce simt pentru el, inainte sa-l pierd.
Si fi sigura ca sentimentele trec, adica poate te place, dar nu o sa o faca la infinit daca tu nu iti dai seama de asta, pentru ca poate alta il v-a place, el se v-a gandii ca daca tu tot nu-l placi, nu mai are rost sa incerce, si uite asa poate il pierzi pentru totdeauna.
Acum, este alegerea ta daca vrei sa-i spui, si poate el sa te placa, si uite asa sa fiti fericit, sau sa continui sa-l placi, dar sa nu-i spui, si poate sa-l pierzi, ca sa ai tu de ce sa regreti mult timp, si sa suferi.

1 răspuns:
| IloveME a răspuns:

Acest baiat te place din cate spui! nu fi suparat ci fericita si trimite-i un msj ca vrei sa va vedeti si vorbeste clar cu el!
Cat despre acea imbratisare, nu cred ca inseamna nimic, poate incerca sa il consoleze pentru ca te iubeste si tu esti putin distanta sau poate incerca el sa o consoleze pe ea, nu se stie!
Oricum acest baiat da foarte multe semne ca te place! daca nu ar fi asa ar fi indiferent de persoana ta!