| emma_7432 a întrebat:

OFFFFF, help! De ceva vreme nu mai pentru sa dorm noaptea deloc! Adorm extreeeeeem de greu, si daca ma trezesc noaptea nu mai pot sa adorm! Am baut o gramada de ceaiuri, dar nu merge! Help meeee! fuuuuunda love strucklove strucklove struck

Răspuns Câştigător
| Pιтιкa a răspuns:

Ciao Emmasmug:*! Paiii...in situatie respectiva am fost si euhee hee.Eu am fost la medic si mi-a recomandat niste pastile! Ei bine nu stiu daca e aceeasi problema, dar cam asa.Cu ceaiuri nu cred ca se va rezolva ceva:-d, deci mai pe scurt iti recomand sa mergi la medicwinking
Pup numai bine:*!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E din cauza caldurii pune aerul aconditionat si sa ai cearceaful pregatit deoarece spre dimineata te vei trezi cu camera rece.

| carminaburana43 a răspuns:

Si eu patesc la fel si asta e pentru ca nu suntem suficient de obosite ar trebui sa facem ceva sa ne obosim, dar nu bea ceaiuri multe ca pe urma nu mai dormi ca tot va trebui sa mergi scuze...la toileta.Asa ca trebuie depus ceva efort fizic serios sau de sculat la ora 6 dimineata sau la 7 nu la 10 si somnul e garantat. Daca nici asa nu vei putea dormi numai atunci vei avea motive de ingrijorare si numai atunci poti si trebuie sa consulti un medic.

| YourFriend a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza locului in care dormi, schimba din camera ce te deranjeaza. Acum o saptamana, nici eu nu puteam dormii, si dupa ce am zugravit camera, nu mai pot sa ma trezesc laughing

| RougeEttiquete a răspuns:

Bea o cana cu lapte in fiecare seara.

| underground05 a răspuns:

Incearca sa bei in fiecare seara cate un pahar de lapte caldut inainte de culcare!

| Bellatris a răspuns:

Poate ca problema vine din interior, esti stresata sau ai probleme si te gandesti mult la ele.

| Geo_6329 a răspuns:

Asta mi se intampla si mie de multe ori.De obicei de la stres...si nu putem dormi bine.si nu ne odihnim destultongue

| xlr8rq1 a răspuns:

Cred ca ai insomnie...
Incearca sa bei multe ceaiuri cat mai des! de vreo 3-4 ori pe zi!
Incearca ceaiuri de musetel si coada soricelului!
Daca tot nu merge(ma indoiesc), incearca sa iei pe fiecare noapte o pastila de somnifer cu un pahar de apa(nu este la misto)

| Patronu69Boss a răspuns:

Cumparati un vibrator