| anonim_4396 a întrebat:

Oficial sunt ranita! cu toate ca nu poat spune chestia asta multor persoane apropiate din viata mea dar simt nevoia sa o spun cuiva, oricui chit ca nu ar da doi bani pe sentimentele mele sa va spun si povestea mea daca e sa o spunem asa si pentru mine motivul asta de despartire este o tampenie.
Poat spune ca am avut o saptamana in care ne-am mai certat si ne-am suparat unu pe altu in continu ai mei nu stiu nimic nu ke-amj aratat niciodata supararea sau tristestea mea pentru ca stiam ce imi vor raspunde ca nu e ultimul baiat de pe pamant lasand la oparte asta oh go on dupa saptamana accea grea tata isi planuise sa plece la mama in starinatate sa lucreze impreuna si pe mine sa ma lase acasa si s-a gandit sa ma lase cu sora prietenului meu ea find gen mai matura si sa stee cu mine in apartamen si tata i-a spus sa nu aduca baietii in casa si i-a spus si motivul pentru care i-a spus acest lucru. Iar ea a interpretat gresit si le-a spus alor ei si parinti prietenului meu il tot freaca la cap sa se desparta de mine...si probabil chiar asta va facesad ca e stresat in continuu si bla bla ca nu suntem casatoriti ca el tr sa asculte de ai lui ca sta cu ei in casa pe bani lor si pana mea totusi are 20 de ani iar eu una nu i-a s lasa pe ai mei sa ma desparta de el pentru astfel de motiv ca este unul stupid din punctul meu de vedere si chiar m-am certat cu tata ca de ce i-a spus asta dar nu imi spusese si motivul pentru care i-a spus asta dupa ce m-a luminat mi-am dat seama ca e o prostie
Ce sa fac imi pare ca se lasa prea usor chiar daca nu suntem de mult impreuna [aveam 8 luni] si ca poate nu vom ramane pe vecie cum s-ar spune impreuna dar eu sut de parere ca at6unci cand vrei cevfa pe cineva si acea persoana e inca langa tine si ca iti arata ca nu te v-a lasa tu de ce sa nu lupti?
Ma lasa rece
PS: imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale...Astept pareri.Multumesc

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca se desparte de tine din cauza parintilor inseamna ca NU te iubeste, probabil era cu tine ca sa nu fie singur. Nu trebuie sa-ti para rau chiar daca tu l-ai iubit, mai devreme sau mai tarziu tot se intampla asta asa ca e mai bine mai devreme decat mai tarziu, parerea mea...

| Diavolulestefemeie a răspuns (pentru lpavel):

Doare tare, e prima mea dragoste am facut atatea impreuna...prea multe

| despina17 a răspuns (pentru Diavolulestefemeie):

Scumpo te inteleg insa trebuie sa fii tare eu de curand am patit acelasi lucru si inca imi amintesc fiecare clipa alaturi de el tot absolut tot cum ma alinta is restul si oricat vei incerca sa il uiti cu atat mai mult iti vei aminti de el prima dragoste e mereu cea mai frumoasa si de neuitat iar cand vei crede ca esti gata sa treci pete o sa cauti un baiat in care sa il regasesti pe fostul viata nu e mereu dreapta insa trebuie sa lupti frumoaso o sa se intoarca la tine sunt sigura incearca nu te lasa nu te descuraja singura stiu ca toti o sa iti spuna ca o sa gasesti cv mai bun insa asta nu e o solutii tu decizi pentru tine

| Diavolulestefemeie a răspuns (pentru despina17):

Ideea e ca inca nu ne-am despartit, il las pe el sa faca ce crede ca e mai bine imi da impresia ca nu vrea sa ma lase, asta voi vedea cu timpu si chestia e ca il cauta si fosta lui prietena ce plm...il dispera cu telefoanele ia sps lui ca daca nu ii raspunde la tel ii suna pe ai luilaughing) hai da-ma dracu si de ziua lui cica a vrut sa faca o fapta buna si a scos-o de la block pe fb si i-a tr cerre de prlaughing)

| despina17 a răspuns (pentru Diavolulestefemeie):

Hahahhahahahahahaahaha morr fapta buna hahah frate asta e prost rau fara suparare ca nu l-ai facut tu hhahahahaha e cea mai jalnica scuza pe care am auzit-o fi si tu putin mai rece fata de el arata-i ca nu esti slaba si dupa o sa fie ca catelul dupa tine omg prosti baieti din ziua de azi

| despina17 a răspuns:

Iubito, am trecut si eu prin asta exact aceeasi poveste si m-a lasat cretinul cand aveam cea mai mare nevoie de el mi-a spus ca familia e mai importanta ok sunt de acord dar tu decizi ce faci cu viata t aparerea mea e ca e un imbecil care nu te iubit a vrut doar companie stiu ca doare m-a durut si pe mine si stiu ff bine ce simti dar crede-ma ca cu timpul vei gasi ceva mai bun care te va face fericita si te va respecta si iti va da tot ce meriti si ziua acea nu e departe toate vor timpul lor si idioti palme trebuie doar sa ai rabdare invita-l undeva intr-un parc acasa la tine la o cafea ia-l undeva si spune-i ce simti cu adevarat pentru el si spune-i ca il iubesti uitandu-te adanc in ochi lui iar daca nu are nicio reactie inseamna ca nu tea iubit niciodata insa daca iti spune ca si el si se uita dragut la tine sarutal viata e frumoasa pana la urma nai ce pierde incearca sa ne spui ce se intampla in continuare