| BabyMan a întrebat:

Ok, deci liceul la care sunt eu are clase si de liceu si de profesionala. Eu sunt la profesionala (pentru ca asa au zis ai mei si acum si-au dat si ei seama na nu a fost o alegere buna, bun...eu am media de admitere mai mare decat a celui care a fost ultimul admis in clasa respectiva) buuun...eu acum eu acum vreau sa ma mult la alta clasa din acelasi liceu (de la profesioanala la liceu). Cum fac asta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cate clase de liceu ai terminat?
Te poti inscrie la liceul, la cursuri serale, fiindca la zi nu se mai poate, de acolo de unde ai ramas si evident, vei face 13 ani de liceu, deoarece la seral nu se fac mai mult de 4 ore pe zi, dar dureaza 1 an in plus.
Poti merge la secretariatul liceului si depune cerere de inscriere la liceu, cursul seral si din toamna, poti incepe.

| BabyMan explică (pentru Violleta2022):

Pai eu sunt a 9-a la profesionala si vreau sa ma transfer din clasa a 10-a la acelasi liceu doar ca la la liceu, nu profestionala

| Violleta2022 a răspuns (pentru BabyMan):

Mergi la secretariatul acelui liceu si te interesezi, care sunt conditiile transferului.