| anonimaanonima29 a întrebat:

Ok deci nu am prieteni și am nevoie de ajutorhappy e un băiat pe care îl plac, am vorbit cu el și toate cele, uneori răspunde mai greu dar vine cu o explicație după și aseară după ce am vb pe mesaj mi-a zis sa mai dau mesaj dacă ma plictisesc și eu am zis ca nu o sa mai dau pentru ca îmi e rușine și el a zis"ba o sa dai"si a mai zis "dacă ai chef de vorba sa îmi scrii, ok?" și eu nu înțeleg de ce insista sa dau eu mesaj, care e treaba, de ce nu da el? Ajutați-ma cu o explicație ca înnebunesc cu omul astalaughing

4 răspunsuri:
| AndreiAlexandrescu12455 a răspuns:

Pai cred ca este mai timid ori isi doreste sa faci tu asta (poate putina mandrie si orgoliu laughing ). Poate si el te place, deci ar trebui sa ii scrii. Iar legat de raspunsul cu intarziere, poate chiar nu o face intentionat (din propria experienta). Sper ca te-am ajutat

| MariaQuenn27 a răspuns:

Înseamnă că te place.
Nu ii mai da mesaj așa des.
Lasă-l pe el sa îți de-a.
Nu trebuie să creadă că îl placi (daca o faci cu adevărat)
Și la un moment dat, o sa îți zică ce are.
DAR!
NU ii da mesaj de cate ori spune el.
Doar atunci când ai o problema

| isemilia a răspuns:

Cred ca te place, insa fie e orgolios, fie e timid.

| Iunicu a răspuns:

Cred că te cam place. Este băiatul de la sală?
Fă-ți curaj, uneori că să obții ce îți dorești trebuie sa iei taurul de coarne.
Pe mine m-a cerut iubita în căsătorie acum 14 ani.
Și suntem căsătoriți de 13 ani
Ne iubim mult și avem doi copii care vor pune curând întrebări pe aici.