| BeYourSelf7 a întrebat:

Ok, poate pare absurd, poate mintea se joaca cu min dar totusi mereu exista doua variante. Ieri am auzit o voce care m-a strigat(destul de "neagra"), nu mai tin minte exact pe la ce ora, nu i-am dat importanta am zis "eh, pareri". Aseara in jur de 12-1 ascultam muzica in casti din nou o voce care ma striga..de data asta mai calda..am mers la mama si am intrebat'o daca m-a strigat ea, nu. Acum o ora din nou.mi s-a parut ca e glasul ei care ma striga, am mers iar la ea: "m-ai strigat tu?", "nu.". Aseara am avut un vis ciudat..se facea ca aveam un sarpe in pat, acoperit cu cearsafu' si mi-era teama sa ma apropii de el apoi nu stiu cum dar a ajuns in curte unde mama l-a taiat..Ciudat este ca fix in locul unde am visat ca a omorat mama sarpele, cand eram mic, acolo bunica(din partea lu' maicamea) a omorat un sarpe. Uitasem complet de asta. Nu prea stiu ce sa cred..sunt undeva la mijloc cu credinta fata de tot ce ma inconjoara, nu veniti cu replici gen "mergi la biserica", cred in Dumnezeu, dar nu in preoti si biserica. Pace!

Răspuns Câştigător
| Dragonfly6 a răspuns:

In subconstientul tau se intampla toate. Nu exista spirite, nu exista chestii paranormale, deci nu te mai speria.
Asa, si visul acum. Visele sunt doar intamplari din trecut, mai mult sau mai putin sintetizate si combinate intre ele.

6 răspunsuri:
| Sandra2571 a răspuns:

Posibil sa fie imaginatia ta n-are nici o treaba cu credinta si alte rahaturi d-astea, acum, ce sa spun, ai vazut vreun film de groaza sau... nu stiu...

| AmaliaM a răspuns:

Atunci cand mai auzi vocea aia, spune in gand o rugaciune. posibil sa te ajute happy

| BeYourSelf7 explică (pentru AmaliaM):

Cu ce m-ar putea ajuta asta?

| AmaliaM a răspuns (pentru BeYourSelf7):

De fiecare data cand am simtit ca nu sunt in siguranta dintr-un motiv sau altul am spus in gand o rugaciune si asta m-a linistit. poate nu se aplica si in cazul tau, eu ti-am dat doar un sfat.

| BeYourSelf7 explică (pentru AmaliaM):

Dar eu nu ma simt in nesiguranta pentru ca nu cred in "rau", asa zis-ul diavol/drac/lucifer/satan etc, suntem noi..nu ma tem de rau asa cum nu ma tem de iad si alte basme..doar mi se parea ciudat, nu m-ar speria sa ma intalnesc cu vreun fel de fantoma laughing probabil as fi uimit si surprins placut

| AmaliaM a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Mm okay, atunci ce pot sa spun. pune-ti castile in urechi si baga-ti ceva in voce. laughing