| Sandra_Sandra_1989 a întrebat:

Ok. Va rog sa îmi dati nişte sfaturi.
Deci acum cateva luni a venit la mine un baiat si am facut cunoastinta. Si de atunci mereu ma intreaba ce fac. Doar ca mereu când sunt prin preajma lui el încearcă sa ma faca geloasă. Si nu am mai vorbit de vreo 2 săptămâni. Si nu stiu daca ma place, adica toata lumea zice asta si nişte colegi de ai lui mi-au zis, dar nu sunt foarte sigura de acest lucru. El e mai mare cu vreo 3 ani.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De placut te place, dar inca nu suficient pentru a fi nevoit sa faca primul pas.

| Carmen27 a răspuns:

Te place sigur, acum conteaza cine va face primul pas. Poate este o fire mai timida si nu doreste sa faca el acel pas. Chestia cu gelozia o face special pentru a te face pe tine sa il placi mai mult. Vorbeste cat mai mult cu el, astfel incat va veti exprima sentimentele unul pentru celalalt intr-un final.

| Cigarettă a răspuns:

Nu ţi-a dat nişte "semne", gen: tachinări, îţi zâmbeşte, te priveşte "intens"?
Dacă ţi-a dat aceste "semne", poate te place. Dar tu îl placi? :d
Iar faza cu "încearcă să mă facă geloasă", poate vrea să vadă ce reacţii ai, să vadă dacă-l placi sau nu thinking
Ţi-aş sugera să-l întrebi dacă simte ceva pentru tine, sau să pui pe o persoană apropiată lui cât şi ţie, să-l întrebe happy
Baftăă!

| lexyy a răspuns:

Daca face gestu ri d-alea sa te faca geloasa..clar i-ai atras atentia in vreun fel. sfatul meu e sa il ignori..si sa pari indiferenta in fata lui.ii vei starnii mai mult interesul:*

| inocentiuaugustin a răspuns:

Nu ai spus cati ani ai.
sa spunem ca ai 13, el 16.
ori e idiot ori face misto de tine.
totusi, sa nu excludem o posibilitate...
e un timid desi nu arata. daca-l placi, ai doua posbilitati :
1. ignora-l complet, uita de el, nu te chinui si o sa vezi ce face.
2.te duci la el si-l intrebi vrei sa ma inviti la un suc? (cafea, ce beti voi) daca zice ''da'' spui ca o ste mai gandesti la asta si o sa revina el. daca zice ''nu'' uita urgent de el.