| anonim_4396 a întrebat:

Pai cum sa incep. m-am certat cu o prietena foarte bunacryingeram de ceva timp cu ea, ne iubeam foarte mult, cel putin eu o iubeam mai mult decat pe mine, mi-as fi dat si viata pentru ea.si intr-o zi eram suparat si din greseala ne-am certat. si acum ea nu ma mai iubeste deloc, acum este cu alta persoanasad, eu inca o mai iubesc, va rog spuneti-mi ce sa fac sa nu mai fiu ranit, ma doare in continuare sufletul si inima, mi sa urat de tot, scuzati daca am gresit gramatical dar sunt trist...

4 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Ok. În primul rând tristețea nu este o scuză pentru greșelile gramaticale, but it doesnt matter now. Anyway, am fost și eu în aceeași situație, cu toate astea însă n-am avut norocul să mă împac așa că am trecut încet peste. În schimb aici e altceva, ea e fată, e sensibilă și dacă și ea ține la fel de mult la tine nu o să-ți fie greu. Spune-i ce simți, pe mess. sau găsește o zi favorabilă, un moment favorabil în care să-i spui. Va înțelege, suntem fete. suntem sensibile chiar dacă o facem pe cotoroanțele când ne supărăm. În plus, ai zis că tu erai nervos. supărat, anyway nu știu dacă era din cauza ei dar poate nici tu nu te-ai stăpânit atunci când v-ați certat, iar dacă ți-ai descărcat nervii pe ea fără motiv înseamnă că tu mai ai ceva de schimbat la comportament. ^_^
Încearcă să-i dai de înțeles ce simți, iar dacă nu este de mult timp cu tipul respectiv și între voi chiar a fost ceva special va ține cont de gestul tău. Baftă!

| GoguSteriade a răspuns:

Tristetea nu este o scuza pentru greselile gramaticale. Sa trecem peste: n-ai prieteni cu care sa iti petreci timpul liber? Iesi in oras, distreaza-te, bea o bere/ un suc, cunoaste persoane noi, socializeaza.

E mai usor decat ai crede.

| s0w30n3 a răspuns:

Nu, m-ati inteles gresit, eram nervos, adica eram putin suparat deoarece am mai avut o problema, dp am vb cu ea, i-am zis cas suparat, am vorbit cat se poate de frumos, apoi nu stiu dc s-a suparat pe mine...

| allllexaaaa a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea despre ce ese vorba, daca nu vrea sa vorbeasca spune-i ca macar sa te asculte. Daca nu merge, incearca sa mergi cu prietenii tai pe afara, poate iti vor da si ei un sfat. Daca nu ai, incearca sa ma vorbesti si cu alt cineva. Cautati noi prieteni. Mereu sa cand te intelegi bine cu cineva, nu sta numai cu acea persoana, mai socializeaza si cu alt cineva. Asa am facut eu cu cea mai buna prietena, si acum incerc sa mai vorbesc su cu altii. Bafta!