| larymebesk a întrebat:

Pai mama este plecata iar eu sunt trista ceva idei sa ma inveselesc? Dau fundita pentru cel mai util raspuns!

Răspuns Câştigător
| petruta a răspuns:

1) Ai putea incepe sa te uiti la un episod, doua dintr-un serial pe care nu ai apucat inca sa-l vezi. Mereu da rezultate. Downlodezi primele episoade din Lost, Dr. House, sau 24 si te uiti. Vei fi captivat si vei uita de starea in care te afli. Te vei identifica cu unele din personaje si iti va parea rau ca nu te-ai apucat sa te uiti la serial cu mai mult timp inainte.

2) Daca ai chef poti face o plimbare cu masina. Iti faci un CD cu muzica preferata pentru masina, ajustezi volumul la boxe si dai o tura pe langa locurile care-ti provoaca amintiri placute.
3) Modul meu preferat : Incepe sa te documentezi despre urmatoarea ta vacanta pe care ti-o doresti: uita-te la biletele de avion ce preturi au, cauta o destinatie, vezi ce poti vizita acolo, gandeste-te cam in ce perioada ai putea sa te duci, uita-te si dupa ceva hoteluri, etc. Asta sigur te va scoate din monotonie. Vazand toate acele poze cu destinatii care mai de care... vei simti ca ATUNCI vrei sa iesi pe usa sa fugi direct acolo

4)Daca ai un joc de Rumy, cheama-ti cativa prieteni la tine, cumpara popcorn si bere si jucati un Rumy. Chiar daca pare mai pensionara treaba asta, sigur iti vei aduce aminte de perioadele cand erai mic si jucai Rumy prin excursii sau cand mergeai undeva cu parintii in concediu si te vei distra de minune.

5) Schimbarile pot fi bune in astfel de momente. Poti sa mai redecorezi una, alta prin casa. Sa muti mobila, canapeaua, sa te uiti prin reviste dupa cateva lucruri noi pe care ti le doresti.

2 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! pai, daca iti este dor de mama ta poti vorbi cu ea la telefon cand vrei.
te poti juca diferite jocuri pe calculator, sau sa iesi cu prietenii.ai putea sa intri pe net si sa te uiti la niste glume sau bancuri.asa sigur te vei inveseli.
incearca sa-ti faci un hobbi.de exemplu ai putea sa iei o carte veche si sa presezi flori in ea, sau chiar sa ii faci un cadou mamei tale pentru cand va veni.o surpriza mare, care ii va placea.mult succes!

| larymebesk explică:

Multumesc ca m-ati ajutat