| marya a întrebat:

Buna TPU as avea nevoie de multe pareri la intrebarea pe care o pun:
O parte din vacanta o petrec la bunici pentru ca acasa ma plictisesc ingrozitor nu am cu cine sa stau(copii de varsta mea) asa ca la bunici imi petrec timpul cu buni prieteni care ne stim de cand aveam cativa anisori. Acolo este si cea mai buna prietena a mea, la care a venit verisorul ei in vacanta iar cand vine el toate fetele il adora asa ca intr-o zi vad o fata pe care nu o cunosc am fost prietenoasa pana aseara cand m-a scos din sarite cu fitele ei(isi batea joc de mine si de mai multi) si ne-am impartit in 2 tabere eu cu inca 3 copii in 1 si inca 4 in cealalta eu as vrea sa ma impac cu ceilalti copii in afara de "fata fitoasa " nu as vrea sa ma cert cu ceilalti cu care ma am bine de mult si imi sunt foarte buni prieteni
Va rog sa imi dati niste sfaturi cu care sa ma impac cu ceilalti copii in afara de fata fitoasa multumesc mult!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vorbeste personal cu fiecare in parte si explica-le atitudinea ta si ca vrei sa ramaneti prieteni. Daca sunt intelegatori si iti sunt prieteni buni vor intelege si situatia se va rezolva. Succes si numai bine!

| mada_9093 a răspuns:

Buna! eu cred ca ar trebui sa le spui prietenilor tai ca u nu o supoti pr "fata fitoasa" si daca iti sunt prieteni adevarati vor incerca sa gaseasca o solutie.sau mai exista o varianta sa incerci pentru prieteni tai sa te intelegi cu "fata fitoasa" (doar asa buna ce faci pa) si sa incerci sa le arati prietenilor tai adevarata ei fata
sper ca ti-am fost de ajutorhappy
succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Dobitoc a răspuns:

Pai buna in primul rand.Pai vezi care sunt principiile "taberei" adverse si daca ei vor sa fiti toti prieteni inclusiv "fata fitoasa" incearca sa te impaci si cu ea. Dar daca nu vor fara "fitoasa" nu ai cum.