| anonim_4396 a întrebat:

Până la ce vârstă cresc băieții?

Am auzit că la 18 ani de oprește creșterea.

Răspuns Câştigător
| Louys a răspuns:

Pot pana la 24 maxim.

12 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Pot creste si pana la 21.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la 20 21 de ani. Eu am crescut pana la 20.

| mimi a răspuns:

Baietii pot creste chiar si pana la 20 de ani, caci nu este o varsta limita anumita. Dar inaltimea depinde si de genele tale si a parintilor tai. Se poate întâmpla ca un băiat să-și încheie creșterea în înălțime chiar și la 16 ani, dar mușchii și oasele sale vor continua să se dezvolte. De asemenea, este posibil, ca, după o perioadă de stagnare, procesul de creștere să se reia, astfel că un băiat poate să crească și dincolo de vârsta de 18-19 ani, inclusiv până la vârsta de 21 sau, în cazuri excepționale, până la 24-25 ani.

| anonim_4396 explică (pentru mimi):

Eu sunt mai intalt decât părinții mei.

| mimi a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai gene bune happy Dupa cum am mai spus, corpul poate creste si pana la 20 de ani sau chiar dupa, deci nu iti face griji. Si sa stii ca nu inaltimea conteaza.

| anonim_4396 explică (pentru mimi):

Dar ce contează?

| mimi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce conteaza? Pai conteaza mintea si cum e sufletul omului. Ai vrea o fata frumoasa si inalta, dar proasta ca o buturuga? Sau una miniona si isteata? Asa e si in cazul fetelor.

| anonim_4396 explică (pentru mimi):

Păi in cazul fetelor e cu totul altceva.
Ele prefera BMW-ul și portofelul mai mult decât caracterul și sufletul omului.

| mimi a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci in cazul tau se numeste viziune limitata. Gandesti cum gandesc si ceilalti in loc sa acumulezi experienta ta. In plus nu toate fetele sunt la fel.

| anonim_4396 explică (pentru mimi):

Daca ești fata și zici că nu toate-s la fel, atunci te cred sad)))

De fapt, te-am mințit!

| Profeanu_Ileana_1994 a răspuns:

Depinde, te asigur ca maturizarea creierului se finalizeaza abia la 25 de ani laughing la ambele sexe

| anonim_4396 explică (pentru Profeanu_Ileana_1994):

Eu am citit ca o persoana devine cu adevarat matura (mental ) abia la varsta de 30 de ani.