| Raawr a întrebat:

Pana la urma cand incepe scoala? Am auzit ca cica sambata v-a trebui sa mergem la scoala.

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,Raawr.Scoala incepe, cu siguranta, pe data de 17 septembrie(mai exact, Luni-17.09.2012).Festivitatea de deschidere este tot Luni, dar inca nu stiu la ce ora. Oricum, exista posibilitatea ca festivitatea de deschidere sa inceapa si pe 15 septembrie, pentru ca in viata nimic nu este sigur, insa eu nu cred, pentru ca nu imi amintesc sa se fi anuntat pe internet sau la televizor.In orice caz, scoala incepe pe 17 septembrie, Luni.Bafta la scoala! Sa iei note cat mai bune!

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Şcoala începe pe 17 septembrie 2012.
Dar se presupune că festivitatea de deschidere începe sâmbătă (15 septembrie).

| ℓαυяα a răspuns:

Luni, cel putin pe noi atunci ne cheama happy

| anonim0852 a răspuns:

Fiecare şcoală va decide asupra datei când organizează festivitatea de deschidere a noului an de învăţământ, Ministerul Educaţiei nefăcând vreo recomandare în această privinţă, a precizat astăzi, ministrul Ecaterina Andronescu.