| Robert03122002 a întrebat:

Părinții au obligație sa te tina la facultate?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Obligația e 10 clase dacă nu mă înșel.

| darrio2007 a răspuns:

Nu, dar o fac pentru ca sa-ti fie tie mai usor in viata. Sa nu ajungi sa lucrezi la lopată.

| Freya1 a răspuns:

Nu.Daca vor te pot ajuta sa te menți in facultate dar asta nu mai e de datoria lor Tu deja având peste 18 ani.

| Catrice a răspuns:

Nu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu,pentru ca facultatea nu e obigatorie.
Insa daca sa zicem parintii tai sunt despartiti si unul din ei iti plateste pensie de intretinere, e obligat sa o faca atata timp cat studiezi, fara a depasi 25 de ani.

| Vash96 a răspuns:

Da poti face tot ce iti doresti

| alexaaa20 a răspuns:

Nuuu, nu au nicio obligație! Tu ești major și doar tu decizi dacă vrei sa continui studiile sau nu.
Categoric Nu, Nu.
Stai liniștit