| cristella a întrebat:

Parintii mei mi-au spus de la 11 ani ca sunt infiata, am reactionat normal la aceasta si pina in prezent nu s-a schimbat nimic.
dar tot atunci am aflat ca mai am o sora si 2 frati. uneori as vrea sa o caut pe cea care ma nascut,nu pentru ai cere ceva, sau sa fiu cu ea. vreau doar so cunosc, sa stiu cum arata.fratii mi-au zis ca seaman mult cu ea.dar mamei mele(adoptive)mi-e frica sa-i spun, sa n-o ranesc ca o iubesc mult. oare merita sa o caut? sa o vad? astept rasp...:

Răspuns Câştigător
| christianchristian a răspuns:

Pai caut-o si tu pe internet daca stii cum o cheama pe mama ta adevarata sau poti sa cauti in arhivele spitalului in care te-ai nascut happy. FUNDA?

5 răspunsuri:
| CatelusiiSarPeSaltele a răspuns:

E ceva firesc sa vrei sa o cunosti.Roag-o pe mama ta adoptiva sa mergeti impreuna sa o cautati, dar precizeaza-i ca vrei doar sa o cunosti si ca nu vrei sa ramai cu ea.Dar totusi nu sti de ce te-a abandonat mama ta reala?

| cristella explică (pentru CatelusiiSarPeSaltele):

Bineinteles ca stiu, nu i-am trebuit, traia cu un alt barbat iar acela a pus-o sa aleaga ori copilul, ori el(eu fiind de la un alt barbat)ca sintem frati doar de pe mama.dar vezi ca eu nu as vrea so implic pe mama mea aici, cu cautarile.as vrea fara ca ea sa stie.

| Diano4ka1 a răspuns:

Asta este minunat ca ai parinti atit de buni, cu o inima atat de mare.
Si este normal sa doresti sa iti cunosti mama adevarata cu toate ca iti iubesti mult mama adoptiva.Sunt sigura ca atunci cand o vei cunoaste, sa vezi cum arata si sa ii privesti in ochi.Nu trebuie sa iti fie frica ca iti vei supara parintii ei te vor intelege deoarece tu nu faci nimic rau doar doresti sa iti vezi mama care te-a nascut.Parerea mea este ca tu chiar trebuie sa te vezi cu mama ta adevarata, iar faptul ca ai o sora si 2 frati este foarte bine.
Acum as dori sa iți dau citeva intrebari daca nu esti in potrivă
1.Citi ani ai?
2.Citi ani au fratii si sora?
3.Stii cum este numele prenumele sau citi an are mama?

| cristella explică (pentru Diano4ka1):

1.peste 1 luna implinesc 18 ani
2. unul are 22 iar altul 28, sora are 25, 26(cam asa, exact nu stiu)
3.stiu doar ca Nina o cheama, undeva 48 de ani are
dar pentru ce ai nevoie de aceste date?

| Diano4ka1 a răspuns (pentru cristella):

Poti sa o gasesti prin aceste date de exemplu prin documentele de la spitalul unde ai fost nascuta sau chiar prin internet
poate pe la primarie sau politie