| Laurentiu123 a întrebat:

Parintii mei sunt pe punctul de a divorta si stau zile intregi in pat cat timp ei se cearta. Au ajuns sa se certe din orice lucru si desi le-am spus ce simt nu au luat-o in seama.
Tatal meu a avut pe altcineva ce as putea sa cred despre asta daca si dupa doi ani inca nu a incetat contactele cu accea persoana.
Nu sunt genul emo sau asa ceva, dar ma simt nasol si stau ore intregi in pat plangand de unul singur.
Ce as putea face, nu pot vorbi cu colegi sau cu prieteni deoarece sunt sigur ca ar lua-o in gluma si si-ar bate joc de mine.
Ma simt oribil si ma sperie ingrozitor gandul ca ei se vor desparti si mi se pare sfarsitul lumi.
Stau nopti intregi si ma gandesc ce sa fac daca am de ales cu cine sa stau, daca trebuie sa imi schimb scoala sau sa ma mut
si nu pot dormi din aceasta cauza si ma doare capul ingrozitor in fiecare zi.
Va rog sa imi dati un sfat, ce as putea face, cum sa ma simt mai bine si cu cine as putea vorbi sau ce sa cred despre tatal meu.

Răspuns Câştigător
| IgoToHellForThis a răspuns:

Laurentiu(frumos nume rolling on the floor ) Si eu am trecut prin aceeasi durere si neintelegere parintii mei s-au despartit cand aveam 8 ani si tot la fel se ceratu iar eu stateam in pat plangeam, aveam aceleasi simtome pe care le ai si tu, si vreau sa zic ca stiu perfect cum e sa suferi asa, e oribil te simti lasat in intuneric si ca nimeni nu mai te vrea esti disperat.Si da, e greu acum oamenii sunt rai si daca incerci sa impartasesti o durere cu ei majoritatea rad sau pur si simplu nu le pase sunt mai mult,, fake''. Stiu ca esti singur si probabl ca nu ai cu cine vorbii despre asta. Dar nu ai ce sa faci asta e mai bine ca se despart de cat sa stea impreuna fara a se intelege. DAR NU NU TE INGRADII IN SINGURATATE, incearca sa vorbesti cu ei chiar daca pare sa nu le pese incearca sa faci orice pentru a iti arata suferinta, nu nu e sfarsitul lumii intr-un fel nu vreau sa sune descurajator dar asta e doar inceputul un om poate trece peste orice, nu stiu ce sa spun despre tatal tau deoarece nu il cunosc. Daca spun sa nu mai plangi va fi imposibil deoarece treci prin ceva prea dureros, e normal sa plangi e descarci, dar nu te ingradii in singuratate orice ai face nu sta singur, incearaca sa vorbesti cu oricine sa impartasesti ce simti gaseste cuvintele potrivite, fa lucrurile care iti plac ca se te desprinzi de gandurile astea, asculta muzica.Atunci cand se cearta nu ii asculta fa altceva nu te mai axa doar pe subiectul divort.BAFTA,STAY STRONG MAN.

2 răspunsuri:
| IsJustMe007 a răspuns:

Poi...sincera sa fiu si eu am fost in aceeasi situatie si parintii se certau urat de tot dar cu timpul s-a rezolvat si s-au impacat putin sfatul meu e sa nu mai plangi si sa nu te mai gandesti la lucruri rele.eu ccred ca daca ei te iubesc nu s-ar desparti...bafta in continuare happy

| BombonicaXD a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si spune-le exact ce ai scris tu mai sus. Daca stai singur si nu faci nimic cu siguranta nu vei avea cum sa rezolvi asta.Incercati sa petreceti mai mult timp impreuna voi toti ca parintii tai sa isi dea seama cat de bine va este impreuna.Mergeti toti la un film, in parc, in vizita pe la prieteni. Sper ca te-am putut ajuta. happy