| Necunoscutu92 a întrebat:

Pe la ce vârstă ce cel mai ok sa iti faci o relație

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In copilarie, iti faci relatii de prieteni.
Dupa 17-18 ani iti faci relatii de dragoste.
Dupa 20 (la fete) si 25 (la baieti), iti faci relatii mai serioase, in vederea casatoriei.

| Andreeush a răspuns:

Cel mai ok de la 18 ani însă nu te obligă nimeni să nu vorbesti cu cineva până devii majoră.
Trebuie doar să ai grijă.

| Holiday a răspuns:

Cam de pe la 14-15 ani poti incepe sa iesi la un suc, film, hamburger, o plimare prin parc, un ajutat la teme, un mesaj de noapte buna, o imbratisare, un pupic, doua, trei, etc pentru ca la 16-17 sa treci la lucruri mai serioase, gen mers impreuna la petreceri gen zile de nastere, la munte, diverse intimitati si chiar sex.
Dar nu te gandi ca fata de la 15 ani va fi aceeasi de la 17. In general "relatiile" la varsta asta nu tin prea mult. Nici nu ar fi bine sa tina. E necesar sa fii relaxat si sa experimentezi diverse relatii pentru a intelege ce ti se potriveste intr-adevar. Asa ca, chiar daca ti se pare ca esti indragostit pana peste urechi accepta cu seninatate faptul ca o eventuala relatie ia sfarsit. Nu e nici o paguba la varsta asta, ba dimpotriva, e o ocazie de a invata din altele.

| Lioana a răspuns:

De la 18 ani in sus.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta vine natural, nu e ca si cum ba, cand fac 16 ani pe data de gata. O sa vina de la sine. Da daca stai ca bou, si nu actionezi, nimic nu se va intampla.

| ibaal a răspuns:

Depinde si de relatie, ca daca e platonica, nu te tine nimeni sa nu o incepi din frageda adolescentalaughing
sa cresti o prietenie trainica...
Totodata, si daca ai 100 de ani si nu ai avut o relatie serioasa, cine te tine sa nu incepi ceva atunci?! laughing
Fiecare stie ce e mai bine pentru el, si nimeni nu dicteaza pentru nimeni. happy