| stefylary a întrebat:

De ce parintii nu sunt de acord ca copii lor sa aiba un iubit in aceasta etapa a vietii? de ce le este frica?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Nu-i vorba de frica, e vorba de experienta de viata, cea care le spune ca exista o varsta pentru toate. Acum depinde si de varsta ta. Daca esti inca in scoala generala, e normal ca parintii tai sa te incurajeze sa inveti cat mai mult, pentru ca sunt cei 4 ani in care acumulezi cele mai multe informatii si pui baza culturii tale, cea care mai apoi va fi slefuita in liceu si facultate. De la liceu in sus normal ca lucrurile se schimba si parintii devin tot mai ingaduitori.

6 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Cred ca vor si ei ca, copii lor sa copilareasca mai mult, sa invete mai bine, avand iubit nu cred ca te mai axezi atat de mult pe carte.
*-*

| Aleqa a răspuns:

Pai, de multe ori nu le este frica de nimic, doar ca ii doare si pe ei sa vada ca, copii lor cresc si la un moment dat o sa plece de acasa impreuna cu un iubit, o iubita.

| stefylary explică (pentru Aleqa):

Mda dar totusi ar trebuisa accepte ca noi am crescut ...si ne putem purta de grija singuri ...as dori doar sa imi fie alaturi si sa imi dea sfaturi.

| Aleqa a răspuns (pentru stefylary):

Crezi ca eu nu as vrea? Nu toti parintii isi iubesc asa mult copii...

| LarisaOana a răspuns:

Aceasta etapa a vietii care? Nu stiu la care te referi, asa ca nu te pot ajuta cu parerea mea, incearca sa editezi intrebarea.

| WhiteLover a răspuns:

Depinde de ce perioada.bine,sunt unii care accepta greu mereu. faza e ca daca ai sub 16, sigur nu vor fi de acord si intr-un fel au dreptate, pentru ca la varsta asta hormonii sunt ca o sticla de cola agitata[crede-ma ca stiu ce spun laughing] si cu greu copii stau cuminti la desene, daca stii la ce ma refer happy insa de la 16 incolo sa spunem ca te considera destul de matura incat sa ai propriile decizii, si astfel o vor lasa mai moale. oricum chiar daca ai iubit si esti mai mica, incearca sa le demonstrezi ca ii asculti si pe ei si ca iei cont la sfaturile lor, asa ii mai indulcesti putin, dar ai si tu grija de tine ca e usor sa o iei pe alte cai happy