| suiramikkk a întrebat:

Pe scurt, anul 1, facultate, prima sesiune.
Am dat deja 4 examene, 1 luat, 3 picate ( dintre care in unul nu am fost primit in examen ) mai am 2 si sper macar sa iau unul, problema e ca am avut o perioada mai nasoala sa-i zic asa si m-am tot gandit daca sa ma retrag sau nu. A mai trecut careva prin asa ceva in prima sesiune?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Inseamna ca nu ai intrat unde ai vrut.

Intrebari care merita sa ti le pui :
1. Imi place acest profil?
2. Cred ca o sa fac fata mai incolo?
3. Ma duc indeajuns de des la facultate?
4. Exista vreun coleg bun la suflet sa ma ajute cand o sa am nevoie, fara sa il deranjez prea mult?

Dupa ce raspunzi la aceste intrebari o sa aflii adevarul.

Sunt anul III la electronica si din 80 (anul I) am ramas doar 30.

| suiramikkk explică (pentru SilviaDulcik):

Raspunsul este nu, deja m-am hotarat ca eu nu vreau sa continui, dar macar sa termin anul sau sa imi gasesc de munca, si dupa se le spun alor mei, faptul ca am luat bacul in toamna si nu am avut timp sa aleg o facultate ( asta la care sunt acum am ales-o intr-o zi - HGIM / Iasi / Ingineria mediului )

| SilviaDulcik a răspuns (pentru suiramikkk):

Din pacate te-ai grabit. Nu te forteaza nimeni sa intri la facultate fix dupa ce termini liceul. Stateai un an si te gandeai bine ce vrei sa faci in viata. Am avut si inca am colegi care nici acum nu sunt siguri ca electronica este pentru ei. Cateodata ma mir cum de au ajuns asa departe.

| Cosmin86 a răspuns (pentru suiramikkk):

Ce sa-ti gasesti de munca fara o facultate serioasa... vrei ajungi un amarat de muncitor care traieste cu 2 lei pe luna?

5 răspunsuri:
| Lavii007 a răspuns:

Pfai sunt în aceeași situație laughing eu zic ca o sa fie ok, pana ne acomodam. Daca inveti semestrul urmator iti faci suficiente credite și îi ok.

| suiramikkk explică (pentru Lavii007):

Ma bucur ca nu sunt singurullaughing))