| anonim_4396 a întrebat:

Pentru baieti!

Salut, de curand vreau sa iau niste proteine sau vitamnie, dar inca sunt indecis.
De sala m-am lasat de vreo 7 luni insa fac sport acasa. Vreau pentru masa musculara, sau sa mai pun pe mine putin. Am 1m78, 61 de Kg. Nu prea imi depaseste greutatea la mine dar ma simt Ok asa cum sunt. Dar am zis sa mai incerc ceva. Pana acum nu am luat decat niste vitamine de la sala.
Sunt indecis intre proteine sau vitamine.

Proteinele au efect mai mare si mai precis din cate stiu. 8 kg inr-o luna, cam asa.

Ati incercat careva proteinele?

4 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Sa iti dau un sfat mai bun. Nu lua nimic mananca bine acasa ce ai si iti va creste masa musculara. Spre exemplu eu nu am luat nimic niciodata doar manacare si am crescut. Ma intreaba colegii daca merg la sala aproape tot timpul si eu le spun nu, doar ca mananc mai bine si fac acasa flotari/abdomene si mai faceam si cu gantere de 10kg fiecare...deci nu ai nevoie de nimic.
Bafta

| Nicu_9539 a răspuns:

Nu lua proteine. cum te lasi 1 saptamana de sala ti se lasa muschii si te ingrasi foarte mult. la un prieten eu cazut parul din cap si ii chel din cauza proteinelor

| HelpMePlease343 a răspuns:

Eu zic sa nu iei nici una nici alta
iti strici viata
mai bine lucreaza mult decat sa te indopi cu din alea. parerea mea.succes in continuare

| Anoniymus a răspuns:

Eu! Am incercat proteinele doar prafuri pe baza de creatina fiindca creeatina este o substanta naturala care se gaseste in carne.Iti recomandhttp://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=197&cI..Este lipsit de efecte secundare.Pt a creste in masa ia produsul asta mananca bine si du-te la sala si intr-o luna nu te mai recunosti! Bafta!