| danielacs a întrebat:

Pentru cei a caror mama este plecata in stainatate ce faceti sa va alinati dorul de ea?sad Mama este plecata de 3 ani si de atunci am vazut-o decat de doua ori sad Imi e foarte foarte dor de ea ...ma simt foarte singura sad (m-a lasat singura acasa, nu am pe nimeni care sa aiba grija de mine, tata cu fratele meu fiind plecati in alt oras la bunicii mei )Chiar daca vorbesc cu mama in fiecare zi la telefon tot ii simt dorul sad, sunt trista tot timpu! Voi ce faceti sa treceti mai usor peste asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ambii parinti plecati de aproape 7 ani.Eu am descurc, nu vorbesc la telefon ci pe internet prin apel video. Oricum eu m-am obisnuit fara mama din prima clipa din care a plecat. Poate uneori i-am simtit lipsa pentru nu am avut cu cine sa vorbesc despre ce ma apasa dar cu timpul mi-am gasit prieteni buni cu care pot discuta orice, care imi sunt aproape si la bine si la greu!

2 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Doamne, ti-o trimit pe-a mealaughing. Ce n-as da sa scap de ea, macar o lunalaughingbig grin.
Trebuie sa fii puternichappy.

Bafta.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Si mama e plecata tot de trei 3 ani si abia daca vine o data pe an acasa...
nu stiu cum sa-ti alini dorul de ea, eu am un caracter mai puternic si pur si simplu m-am resemnat cu faptul ca e plecata.
dar tu,. nu stiu ce caracter ai.