| Anonim5647 a întrebat:

SALUT,as dori si eu o parere,sunt clasa a XII-a pe matematica-informatica, urmand la sf. lui Iunie sa dau bacalaureatul la romana, matematica si informatica.La matematica mai am doar de perfectionat subiectul 3.Si sa recitesc unele formule la trigonometrie, la informatica mai am 2 capitole pe care nu le stapanesc,matrici si liste si putin din siruri de caractere,iar la romana, am terminat acum o saptamana de invatat toate operele, ramanand sa le recitesc si sa le recapitulez de la inceputul lui iunie.La matematica iau in jurul notei de 8.5, la informatica fara cele 2 capitole la care nu ma descurc iau in jur de 8-8.5,iar la romana nu am calculat la medie, insa acolo trebuie sa fie mai mult atent la text si la intelegerea textului.Imi e teama totusi ca poate nu voi avea timp sa acopar ceva sau sa uit vreo formula importanta, ori sa nu-mi aduc aminte ceva.Credeti ca sunt sanse sa pic bacul? Am timp sa reiau operele sa le citesc si sa ma perfectionez cu formulele la matematica si sa invat cele 2 capitole la informatica pana la bac?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Da,da

Dar să îți citești în fiecare seară câteva opere, să nu le uiți și să le acumulezi mai bine.
La mate, fă multe variante+ exercițiile din capitolele pe care crezi că le stăpânești mai puțin. Formulele îți vor rămâne întipărite dacă tot lucrezi pe exerciții.

La info, nu mai știu exact ce intra la bac, am dat și eu tot din info. La subiectul 2 era mereu un exercițiu cu matrice și unul cu șiruri de caractere. Și legat de liste, s-au introdus în materia de bac? În 2018, nu erau incluse.
Anyway, toate lipsurile pe care le ai la info, sunt foarte importante. Să te focusezi atât pe grile, cât și pe probleme.

Ideea e că ai timp, să nu-l neglijezi. Fă cât de des poți variante, exerciții separate și ia materiile în ordine. O să-l iei.

3 răspunsuri:
| Anonim5647 explică:

Nu stiu de ce, imi tot repet ca am lasat totul pe ultima suta de metrii si ca nu voi avea timp de nimic.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Anonim5647):

Gândește-te că am învățat la română cu două zile înainte. Gen, pe bune. Nu știam absolut nicio operă. Și am reușit să iau 9.

Nu-ți mai repeta asta. În loc să te gândești că nu ai timp, mai bine tragi tare în timpul ăsta, și să nu neglijezi nici capitolele pe care crezi că le știi. Repetă-le pe toate.

| Anonim5647 explică (pentru DeathOfDreams):

Multumesc frumos pentru parere.