| Georgiana95 a întrebat:

Pentru elevei:Ce parere aveti despre greva de pe 31 mai si despre blocarea anului scolar?

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

O parere proasta.Nu mi se pare corect ca profesorii sa inghete anul, si nici nu cred ca o vor face, pentru ca la randul lor, au copii, nepoti care sunt la scoala si nici lor nu le convine situatia. Ii intelegem si pe ei, munca e multa si banii putini... dar nu numai ei sufera! Toata tara duce lipsa de banuti, si cred ca o va mai duce mult si bine.
happy

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dacă ar fi după noi, elevii, ar fi grevă tot anul, deci îmi convine. Însă îngheţarea anului nu mi se pare atât de ok. Oricum sunt sigură că nu vom repeta anul pentru că e sfârşitul semestrului şi avem destule note pentru îngheierea situaţiei şcolare.

| คиค a răspuns:

Sper din suflet sa nu...

| juniper a răspuns:

Este o prostie, plus ca imi vine sa-i trag un pumn lui Boc, pentru ca din cauza lui si a crizei sunt toate astea, trebuie sa se rezolve, pentru ca ce vor face cei de a 12a? Cum mai termina liceul? Plus ca noi am mai facut si un an de scoala degeaba, ca sa-l repetam la anul? Sper sa se termine.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Despre cea de pe 31 mai nu am nici o parere, nu e prima si nici ultima grev, iar cu inghetarea anului nu cred.

| cosmin2221 a răspuns:

Cum adica blocarea anului scolar inseamna ca nu mai facem serbare sau ca nu mai facem vacanta. A si nu imi pare destul de rau de saracii profesori recunosc l-am votat pe Base dar acum il vreau dat jos de pe scaunul presedintelui!

| YOLO3e333 a răspuns:

Daca se ingheata anul eu fac greva si numai invat.

| SiMpLa a răspuns:

Sa vezi ce ingnetare le dau eu lor.Cum adica eu am facut un an de scoala degeaba? ai manank

| maria933 a răspuns:

Eu sincer nu cred ca o sa ingehte anul deoarece mai sunt 2 saptamani pana la sfarsitul anului si nu cred ca ar mai avea rost happy
Fiti optimisti! happy

| KoWalSky a răspuns:

Profesorii nu meritau sa le fi scazut din salariu 25%, trebuia sa le scada 75%! Pentru ca vara nu lucreaza si primesc bani degeaba, asa ca nici nu vin la scoala, din 6 ore, fac doar 2 ca nu vin profesoriistraight face

| Peto a răspuns:

I cam aiurealaughing ca oricum nare cum sa le dea guvernul asta bani si daca fac grevaoh go on numa toata chestia ii sa nu ne afecteze pe noi elevi prostia asta guvernuluilaughing :*

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Pey ce parere sa am e o tampenie sa vezi ce greva fac eu daca ingheata anul pai ce e asta noi am invatat un an ca prostii degeaba, oricum majoritatea prefesorilor nu merita nici jumate din salariul pe care il au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greva nu ne supara dar blocarea anului scolar DA.
De ce sa sufere elevi din cauza la niste amarati de profesori, dar si din cauza presedintelui TRAIAN BASESCU care taie la toti din salarii, dar mai ales din alocatii care sunt niste amarati de 40 de lei care poti 3 - 4 zile. STEFAN DIN BACAU

| jurjak a răspuns:

Acum totsi bugetarii, pensionarii sh restul lumii sa sufere. ei au ales acest guvern de "succes"... dar pe langa ei suferim si noi... daca ar ingheta anul asta, inseamna ca noi incepand din 15septembrie am dormit sh ne'am trezit abia acum.asta e romania noastra. o romanie de ***.