| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de niste raspunsuri big grin. Am 12 ani 1, 46 inaltime 30 de kg. Dar sanii mei sunt destul de micuti. Am mers intr-un magazin cu mama unde am gasit un sutien numai bun pentru mine, dar mama nu a vrut sa-mil ia pentru ca a spus ca sanii mei vor ramane la aceeasi marime daca port sutien. este adevarat / daca nu cum as putea sa o conving pe mama sa-mil ia
DAU fundita:d

Răspuns Câştigător
| ale a răspuns:

Nu are legatura sutientul cu cresterea sanilortongue
explica-i mamei tale ca ai crescut, ca iti doresti si tu sa poti sutien, ca nu il vei purta mereu doar la ocaziihappy
spune-i ca celelalte fete de varsta ta poartatongue
daca nu reusesti sa o convingi iti zic ca ai timp suficient sa porti sutien, te vei plictisii de el dar stiu cum e la varta ta esto foarte incantatatongue

3 răspunsuri:
| Adya20 a răspuns:

Nu este adevarat! Nu raman la aceeasi dimensiune, nici nu-i strange, nici nu-i lasa! Am mai auzit replici de genul aoleeeu nu purta sutien ca ti se lasa sanii!laughing O tampenie pentru ca sutienul tine sanii, daca ii lasi fara se lasa din cauza greutatii lor! Deci nu-i panica, oricum iti vor mai creste, ori mama ta este de moda mai veche ori prost informata dar ai putea sa cauti si pe nett si sa-i arati ca nu te afecteaza cu nimic un sutien ba din contra! Plus ca suntem alte vremuri! Mai toate fetele poarta sutien fara suparare mama ta cred ca are mintea putin inapoiata, ar trebui sa se modernizeze putin in ceea ce te proveste pe tinehappy

| ladygaga a răspuns:

Eu cred ca esti cam mica pentru sutien.
Pt varsta ta poti purta bustiera.

| alessutz11 a răspuns:

Mi s-a mai zis si mie asta, dar sa stii ca nu e adevarat. La 12 ani eu purtam bustiera, deocamdata e bine sa porti si tu, macar pana iti mai cresc sanii sper ca am ajutat big grin